10.08.2020, meniny má
reklama
23. januára 2019

Školská, športová a bytová komisia rozdelila dotácie v hodnote 200 000 eur. Súhlasíte s týmto prerozdelením?

reklama

V utorok 22. januára zasadala školská, športová a bytová komisia Mestského zastupiteľstva v Seredi. Hlavným dôvodom zasadnutia bolo prerozdelenie dotácií z mestského rozpočtu pre športové kluby, deti a mládež. Zaujímavosťou je, že po prvýkrát sa na tomto zasadnutí mohla zúčastniť aj verejnosť.

Dotácie na šport pre rok 2019

Ako môžete vidieť v tabuľke nižšie, najväčší podiel z celkového balíka finančných zdrojov dostal futbalový klub ŠKF Sereď. Klub žiadal dotácie s dvomi rôznymi subjektami: Športový klub futbalu Sereď (mládežnícke kluby) a Športový klub futbalu Sereď a. s. Hneď za nimi skončili BK Lokomotíva Sereď a HK Slávia Sereď.

Veríme, že športové kluby tieto dotácie využijú najlepšie ako vedia. Komisie majú vo všeobecnosti odporúčací, poradný, iniciatívny a kontrolný charakter. Finálne schválenie navrhnutých dotácií bude na poslancoch Mestského zastupiteľstva v Seredi.

Každý z členov komisie pracoval so sumou 190 000 eur, teda s celkovou výškou dotácií, ktorú podľa svojho uváženia prerozdelil medzi jednotlivé kluby. Finálne odporúčané dotácie môžete vidieť v červenom stĺpiku.

Dotácie pre mládež na rok 2019

O dotácie pre mládež na rok 2019 sa mohli uchádzať občianske združenia a neziskové organizácie. Prihlásilo sa ich celkom sedem a komisia odporučila jednotlivé výšky dotácií nasledovne.

Celkovo sa pracovalo so sumou 10 000 eur, ktorú členovia komisie mohli rozdeliť podľa vlastného uváženia. Najvyššiu dotáciu dostalo občianske združenie KC Priestor, ktoré určite mnoho Seredčanov pozná a zúčastnili sa aj niektorej z akcií, ktorú v našom meste organizovalo.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: FB: Michal HANUS, poslanec MsZ v Seredi
Zdieľať na Facebooku