28.05.2020, meniny má
10. januára 2020

Skvelá hokejová správa! V Šoporni sa vybuduje nová ľadová plocha určená na výchovu mládeže

Skvelá hokejová správa! V Šoporni sa vybuduje nová ľadová plocha určená na výchovu mládeže
hockeyslovakia.sk
reklama

Šoporňa sa zaradí medzi 9 obcí, ktoré boli vybrané do nového projektu SZĽH. Ten zabezpečí výstavbu novej prenosnej ľadovej plochy, ktorá je určená na rozvoj pohybovej gramotnosti mládeže. Prenosná ľadová plocha má síce menšie rozmery ako klasické klzisko, ale pre deti a mládež je úplne postačujúca.

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan novinárom oznámil, že v najbližších mesiacoch sa tieto plochy postavia v deviatich menších mestách a obciach, medzi ktoré patrí aj neďaleká Šoporňa. Výkonný výbor SZĽH rozhodol, že prvých deväť plôch dostanú Tvrdošín, Hriňová, Nová Ľubovňa, Bytča, Hanušovce nad Topľou, Teplička nad Váhom, Šoporňa, Vrútky a Stupava.

„Vybraná deviatka dostane plochy veľmi skoro, zrejme už na jar tohto roka. Úspešných kandidátov sme vybrali aj z toho dôvodu, že tamojšie obecné zastupiteľstvá sa zaviazali k tomu, že do dvoch rokov plochy strešne prekryjú,“ vyjadril sa pre denník Pravda Miroslav Šatan.

SZĽH využije pri výstavbe malých ľadových plôch financie zo štátnej dotácie vo výške 10,2 milióna eur na rozvoj hokejovej infraštruktúry a odstraňovanie pohybovej negramotnosti detí a mládeže, ktorú schválila vláda ešte začiatkom júla minulého roku. 

„Kritériom bolo aj to, aby bol v blízkosti spomenutých obcí a miest fungujúci hokejový klub. Podstatou projektu je to, aby sa deti naučili korčuľovať a následne sa venovali hokeju v kluboch.“ Miroslav Šatan pre denník Športky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: pravda.sk, sportky.sk, tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku