04.06.2023, meniny má
26. januára 2021

Skvelá správa pre seredských knihomoľov. Mestská knižnica bude opäť v prevádzke od 1. februára

Skvelá správa pre seredských knihomoľov. Mestská knižnica bude opäť v prevádzke od 1. februára
Zdroj: unsplash.com/kniznica.sered.sk
reklama

Prechádzka popri radoch kníh a hľadanie svojho ďalšieho obľúbeného príbehu má svoje čaro. Žiaľ, pre súčasnú situáciu muselo byť toto potešenie knihomoľom odopreté, no to sa už čoskoro zmení. Knižnice sa opäť otvárajú, ale zobrať si so sebou budete musieť aj doklad.

Nezabudnite si zobrať potvrdenie o negatívnom výsledku

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky včera oznámil, že od 27. januára 2021 povoľuje prevádzku všetkých knižníc. Mestská knižnica v Seredi sa však otvára od 1. febuára 2021.

Podmienkou vstupu do knižnice je preukázanie negatívneho výsledku RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19. Test musel byť vykonaný po 18. januári 2021.

Pokiaľ ste ochorenie už prekonali, je potrebné preukázať sa dokladom o prekonaní, ktorý nesmie byť starší ako tri mesiace. Prípadne dokladom o diagnostikovaní COVID-19 v období od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021.

reklama

Ďalšou možnosťou je preukázať, že ste boli zaočkovaní aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní alebo môžete predložiť doklad o výnimke z testovania.

Úrad upozorňuje, že by ste priestory knižníc rozhodne nemali navštevovať v prípade, že pociťujete akékoľvek príznaky ochorenia. „Dodržaním protiepidemických zásad a dôslednou respiračnou hygienou chránite seba, svojich blízkych a tiež pracovníkov knižnice,“ uviedol v statuse.

Je potrebné naďalej dodržiavať opatrenia

V priestoroch knižnice sa tiež vyžaduje dodržiavanie protiepidemických opatrení, ako sú:

  • nosenie rúška (respirátora bez výdychového ventilu alebo prekrytého jednorazovým rúškom),
  • dezinfekcia rúk či nasadenie jednorazových rukavíc,
  • dodržiavanie najmenej dvojmetrových rozostupov medzi osobami, ktoré nežijú v spoločnej domácnosti,
  • obmedzenie počtu návštevníkov tak, aby v jednom okamihu neprekročil koncentráciu jeden zákazník na 15 m2 z plochy určenej pre návštevníkov (do tejto kapacity nie sú zahrnuté deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby),
  • zákaz konzumácie jedál a nápojov.

Zo správy sa tešíme a veríme, že prevádzka knižnice bude prebiehať bez problémov aj s dodržiavaním epidemiologických opatrení.

Zdroj: FB Úrad verejného zdravotníctva SR

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku