24.04.2024, meniny má
4. marca 2019

Skvelé výhry starších žiačok z BK Lokomotíva Sereď proti silným družstvám z Košíc. Staršie minižiačky s dvoma prehrami

Staršie žiačky z BK Lokomotíva Sereď sa cez víkend úspešne predstavili proti tímom z Košíc a v oboch zápasoch sa im podarilo poraziť silných súperov z východu. Nedarilo sa však našim starším minižiačkam, ktoré boli oslabené o päť hráčok a proti Lučencu prehrali oba zápasy.

BK Lokomotíva Sereď – Young Angels U15 Košice 50:42

Nadstavbová časť priniesla ďalšie kolo súťaže prvej ligy a staršie žiačky z BK Lokomotíva Sereď privítali Young Angels Košice. Naše basketbalistky vstúpili do zápasu aktívnou hrou a kvalitnou obranou nútili Košičanky k početným faulom a taktickým chybám. Druhý polčas bol zo začiatku kvalitatívne slabší ako prvý, ale za stavu 36:42 sa naše hráčky zomkli a ukázali veľké odhodlanie, ktoré prinieslo svoje ovocie. Kvalitným kolektívnym výkonom v záverečnej časti hry nepustili naše hráčky súpera  k ničomu, a tak BK Lokomotíva Sereď získal 14 bodov v rade a skvelým spôsobom otočil vývoj zápasu. Tréner Martin Bosý pochválil tímovú prácu celého družstva, ale aj menovite hráčky Ninu Dudonovú, Betku Žemlovú, Lilly Vaňovčekovú a Tamaru Takács. Po dlhodobom zranení sa do zápasov vrátila aj šikovná Jaja Zrayer.

Zostava: Žemlová 15 (TH 7/3), Dudonová 9 (1/1), Vaňovčeková 9 (2/1), Takács 5 (1/0, 1 trojka), Jakubčeková 4 (2/0), Užovičová 3 (1 trojka), Ďuračková 2 (2/0), Zrayer 2, Nagyová 1 (2/1), Holubová a Macurová. Trestné hody družstvo 17/6, trojky 7/2.

BK Lokomotíva Sereď – CBK 2004 Košice 52:35

Ďalší zápas sa zo strany starších žiačok BK Lokomotíva Sereď začal vo veľkom nasadení, keď po štyroch minútach naše družstvo dominovalo proti družstvu CBK 2004 Košice v pomere 11:2. Hra sa postupne až do prvého polčasu vyrovnávala, no po polčasovej prestávke si staršie žiačky priebeh zápasu ustrážili a rovnako aj tento zápas dotiahli do víťazného konca. Okrem kvalitnej obrannej činnosti zo strany Lilly Vaňovčekovej a Betky Žemlovej si naše družstvo vypracovalo mnoho streleckých príležitostí, ktoré využívali najmä Beky Ďuračková a Nina Dudonová. BK Lokomotíva Sereď nakoniec porazil CBK 2004 Košice v pomere 52:35.

Zostava: Ďuračková 13 (TH 4/2, 1 trojka), Dudonová 12 (4/0), Žemlová 8 (3/0), Užovičová 7 (1 trojka), Nagyová 6 (6/2), Vaňovčeková 3 (4/1), Takács 2 (2/2), Jakubčeková 1 (2/1), Zrayer, Holubová a Macurová. Trestné hody družstvo 25/8, trojky 12/2.

,,Príjemnou zaujímavosťou je, že proti takto silným súperom sme inkasovali 40 a 35 bodov a potvrdili zlepšenie obranných činností z tréningového procesu. Teší nás, že tento náročný prázdninový týždeň sme ukončili dvomi kolektívnymi výkonmi a dokonca výhrami. Dievčatá si ich svojou pracovitosťou z tréningov a v samotných zápasoch zaslúžili.” Martin Bosý, tréner, BK Lokomotíva Sereď

Staršie minižiačky sa predstavili v dvoch zápasoch proti rovnakému súperovi, ale nedarilo sa im podľa predstáv. V oboch zápasoch proti AKAPO Lučenec ťahali za kratší koniec. Faktorom týchto prehier mohla byť aj výrazná absencia piatich našich hráčok. Hráčky Suchopová a Rychtáriková predviedli v zápasoch skvelé výkony a dokopy sa postarali o celkových 42 bodov. Podľa trénera Miloša Procházku sa družstvo zlepšuje v prihrávkach, no napriek tomu tieto zápasy ukázali, že naše družstvo musí ešte popracovať na individuálnej technike. Veríme, že nabudúce sa dievčatám pošťastí a budeme im držať palce.

AKAPO Lučenec – BK Lokomotíva Sereď 52:25

Suchopová 11, Rychtáriková 8, Donayová 4, Lopašovská 2.

AKAPO Lučenec – BK Lokomotíva Sereď 63:33

Rychtáriková 12, Suchopová 11, Tóthová 6, Holbíková 2, Lopašovská 2.