24.06.2024, meniny má
12. mája 2023

Slovenská reprezentácia sa predstaví v prvom zápase Majstrovstiev sveta v hokeji proti Čechom. Podarí sa im ich zdolať a vykročiť do turnaja víťazstvom?

Slovenská reprezentácia sa predstaví v prvom zápase Majstrovstiev sveta v hokeji proti Čechom. Podarí sa im ich zdolať a vykročiť do turnaja víťazstvom?
Zdroje: IIHF/profimedia.sk
reklama

Už dnes 12. mája 2023 začínajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa tento rok odohrávajú vo Fínsku a Lotyšsku. Veríme, že nielen my sme plní očakávaní, aké výkony naše mužstvo predvedie.

Budete sledovať ich zápasy? Prečítajte si, kto bude našim súperom v základnej časti, aj prehľad časov zápasov slovenského tímu na jednej z najsledovanejších športových udalostí roka.

Črtá sa nám zaujímavý hokej

Na šampionáte sa už tradične predstaví 16 tímov, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín na základe poradia rebríčka IIHF. V skupine A sa vo fínskom Tampere predstavia nasledovné tímy:

  • Fínsko, USA, Švédsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko, Rakúsko a Maďarsko.

V Skupine B, ktorá sa odohrá v lotyšskej Rige, sa predstavia:

reklama
  • Kanada, Česko, Švajčiarsko, Slovensko, Lotyšsko, Nórsko, Kazachstan a Slovinsko.

Štyri najlepšie umiestnené tímy z oboch skupín postúpia do štvrťfinále.

Zdroj: sportnet.sme.sk

Kto sa postaví proti Čechom?

Podľa informácií, ktoré priniesol portál Aktuality sa dalo na uplynulom tréningu poznať približné zloženie tímu počas nášho prvého zápasu s Českom. To, kto sa postaví do brány, ešte nie je oficiálne známe.

Predpokladaná zostava v prvom zápase:

  • brankár – Hlavaj, Riečický, Škorvánek,
  • obrana – Koch, Kňažko, Rosandič, Jánošík, Ivan, Grman, Gajdoš, Mudrák,
  • útok – Pánik, Hrivík, Kelemen, Hudáček, Sukeľ, Cehlárik, Regenda, Tamáši, Chromiak, Okuliar, Čacho, Lantoši.
hokej

Zdroj: Martin Baumann

Všetky zápasy Slovenska na hokejových MS 2023 odvysiela naživo TV kanál RTVS Šport live, kde sa okrem sledovania zápasov môžete tešiť aj na predzápasové štúdio a odborný komentár.

Verejnoprávna televízia RTVS pritom nevynechá ani ďalšie stretnutia v priamych prenosoch, záznamoch a zostrihoch. Rovnako bude možné sledovať live stream RTVS Šport aj cez internet, ale iba z územia Slovenska.

Zdroje: 7sport.sk, sportnet.sk
Zdieľať na Facebooku