17.02.2020, meniny má
26. novembra 2018

Slovenskej basketbalovej asociácii sa u nás zjavne páči. Ďalší kemp preveril naše hráčky z BK Lokomotíva Sereď

reklama

Slovenská basketbalová asociácia zorganizovala 18. – 20. novembra v Seredi v športovej hale Sokolovňa ďalší kemp, ktorý preveril aj naše hráčky. Kemp bol určený pre dievčatá do 14 a 15 rokov. Trojdňové tréningy a sústredenia viedol ústredný tréner mládeže Richard Kamenský spolu s jeho asistentom Martinom Bosým.

Kemp bol zorganizovaný pod vedením ústredného trénera mládeže Richarda Kamenského a jeho asistenta Martina Bosého. Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Hlavnou úlohou tohto kempu bolo porovnávanie zručností, schopností a samotnej výkonnosti pozvaných hráčok. Na programe boli štyri dvojhodinové tréningové jednotky, ktorých náplňou bola technika driblingu, prihrávky, uvoľňovanie sa hráčky bez lopty, hra 1:1, 2:2 a 3:3, správny spacing pri prienikoch, presilové situácie a riešenie obrannej tranzície. Ku všetkému samozrejme patrí poriadne rozcvičenie, strečing a kompenzačné cvičenia. Dievčatá si v určitej miere vyskúšali aj posilňovacie cvičenia s vlastným telom. Veríme, že hráčkám z BK Lokomotíva Sereď tento kemp pomohol a odchádzali z neho s ďalšími skvelými skúsenosťami.

Spoločná fotografia z novembrového basketbalového kempu. Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Pozvánku dostali hráčky z Banskej Bystrice, Piešťan, Starej Turej, Trnavy, Bratislavy, Nového Mesta, Nitry, Šamorína a Serede. Z nášho klubu to boli konkrétne:

Alžbeta Žemlová:

Mne sa kemp veľmi páčil. Bola tam dobrá atmosféra, výborné tréningy, v ktorých sme ukazovali, čo v nás je. Boli zamerané na rôzne činnosti ako hra 1:1, 2:2 a rôzne driblingové cvičenia. Mali sme možnosť spoznať iné dievčatá z rôznych družstiev a hrať proti nim. Naučili sme sa aj nové veci a zdokonaľovali sme sa tam. Z môjho pohľadu som sa snažila dať do toho všetko, ale aj na iných babách bola vidieť snaha. Taktiež to bolo aj o komunikácii a koncentrácii na tréningoch. Bolo tam super a chcela by som týmto poďakovať, že som mala opäť možnosť zúčastniť sa tohto kempu, ktorému prajem dlhú budúcnosť.

Liana Užovičová:

Na tomto kempe som bola už tretíkrát, no tešila som sa naňho rovnako ako po prvýkrát. Všetky moje očakávania kemp opäť splnil. Boli tam kvalitné tréningy s dobrými trénermi a dievčatami, no a samozrejme nechýbala ani sranda : ) Som rada, že som sa mohla zúčastniť a dostať nové rady, ktoré som prijala s radosťou a možnosťou zlepšiť sa.

Nina Dudonová:

Pozvánka na kemp mi opäť rozbúšila srdce a vyčarila úsmev na tvári. Tréningy sa mi páčili, boli plné energie s maličkými chybami, ale na každej z nás bolo vidieť snahu chyby odstraňovať. Počas štyroch tréningov nám už dochádzali sily, ale spoločným povzbudzovaním sme sa dokázali každá jedna nabudiť. Veľmi rada by som sa zúčastnila ďalších kempov, a preto budem na sebe naďalej pracovať.

Lillian Vaňovčeková:

Bolo tam super, a keď mi prišla pozvánka, tak som sa strašne tešila. Mne sa páčili tréningy a že sme sa na tých tréningoch podporovali. Chcem ďalej na sebe pracovať, aby som sa ďalej zlepšovala.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku