21.05.2024, meniny má
7. augusta 2020

Slovinsko ako nový letný hit! Seredčania Adela a Boris pre vás pripravili celý itinerár a úžasný výlet môžete zažiť aj vy

Slovinsko ako nový letný hit! Seredčania Adela a Boris pre vás pripravili celý itinerár a úžasný výlet môžete zažiť aj vy
Zdroj: Dva batohy
reklama

Kedže koronavírus tento rok významne ovplyvnil väčšinu dovoleniek, Slováci začali hľadať náhradu. Niektorí svoje dovolenky a výlety zrušili, niektorí zostali na Slovensku.

Niekto navštívi toto leto naše Tatry, niekto predsa len pôjde na každoročnú dovolenku do Chorvátska a niekto zvolí možno trochu dobrodružnejšiu alternatívu a vyrazí na roadtrip. Riešením je napríklad aj Slovinsko.

Rozhodli sme sa priniesť vám aj nasledujúce informácie, ktoré môžete šikovne využiť v plánovaní cesty do Slovinska.

Slovinsko sa totiž tento rok stalo cestovateľským hitom a navštívili ho aj naši Seredčania Adela Škriňová a Boris Belica, ktorých už môžete poznať z našich starších článkov.

reklama

Zdroj: IG @dvabatohy

Rady chcú prinášať pravidelne a nezištne

Adel a Boris si prednedávnom založili aj spoločný projekt a vystupujú pod menom Dva batohy. Založili účet na Facebooku aj Instagrame, kde chcú postupne pridávať svoje zážitky a prinášať rôzne rady a informácie pre ľudí, ktorí radi cestujú.

Na týchto účtoch chcú prinášať pravidelný obsah, ktorý bude ľuďom pomáhať a snáď ich bude aj v niečom inšpirovať.

Za ten čas, čo navštívili rôzne krajiny sveta, stihli nabrať množstvo inšpirácie. Majú pre vás pripravených veľa tipov aj rád, ciest a inšpirácií na dovolenky nielen vo svete, ale aj na Slovensku.

Ak vás teda zaujíma cestovanie, príroda a hlavne miesta, ktoré nenavštevuje veľa ľudí, odporúčame vám ich stránky sledovať. Čo je najdôležitejšie, chcú prinášať aj informácie o cenách a rozpočtoch, aby ľudia videli, že zážitkové cestovanie je naozaj pre každého.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Dva zladené batohy vás zdravia aj tento večer!? Dokopy máme za sebou cca 1000km. Dnes sme sa z tejto nádhernej dolinky (ktorá je beztak “hore” ?) ráno vydali ešte vyššie do hôr. Teplota citeľne klesá, v noci je tu aj slušná nulka, avšak cez deň sa to aj vďaka horskému slnku dá zvládnuť ? Počas dnešného dňa sme navštívili 3 vodopády (Slap Kozjak, Slap Boka a Slap Virje), a podrobnosti o všetkých budú postupne v príbehoch (nechceme spamovať všetkým naraz) ? Momentálne sme zakotvili v kempe, a chystáme príspevok aj o kempovaní. Pre niekoho to je životný štýl, iní to majú za niečo špinavé, či nedobré. Tak uvidíte ? . . . #dvabatohy#slovenia#sloveniahiddengems#dreznica#piran#bohinj#boriskobambi#dvabatohy#slovinsko#roadtrip#krn#vrhkrn#feelslovenia#2020#trip#blog#travelblogger#slovakiabloggers#hills#mountains#travelling#exploring#nature

Príspevok, ktorý zdieľa Adel & Boris ? (@dva_batohy),

Slovinsko je stále „zelené“

Keďže Slovinsko je v súvislosti s ochorením COVID-19 stále „zelené“, je naozaj bezpečnou krajinou. Zároveň je to krajina nachádzajúca sa od nás naozaj „na skok“, preto sa nemusíte báť dlhého cestovania.

Do Slovinska sa môžete dostať zo Serede cez Maďarsko (kde sa viete vyhnúť diaľniciam) a hraničný prechod Medveďov, nakoľko na ňom neprebiehajú žiadne kontroly.

Následne prechod Dolga Vas – Redics je otvorený pre medzinárodnú dopravu. Tento prechod pri Maribore bol riešením aj pre Adel a Borisa.

Neviete sa rozhodnúť, či more alebo hory?

Potom je táto krajina pre vás jednoduché riešenie. Slovinsko patrí medzi krajiny, kde dokážete v priebehu 2 a pol hodiny zísť z Álp k moru.

Je síce pravda, že Slovinsko má len 46 km morského pobrežia, avšak malým mestečkám ako Piran, Izola, Koper či Portorož, ktoré ovplývajú talianskou architektúrou, nechýba nič.

Adel a Boris však odporúčajú navštíviť Slovinsko hlavne kvôli horám. Júlske Alpy v tejto krajine sú naozaj dychberúce. Triglavský národný park s množstvom hôr, výhľadov a turistických chodníčkov je vhodný aj na menšie výlety s deťmi.

Ak sa povie Slovinsko, mnohým ako prvé napadne splavovanie divokých riek. A niet divu, pretože táto krajina je naozaj európskym lídrom, čo sa týka vodných športov. Užiť si ich môžete práve aj v Národnom parku Triglav.

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Itinerár pre vás

Adel s Borisom cestovali po Slovinsku 11 dní. Dokopy najazdili presne 1 950 kilometrov. Sami si varili a spávali v stane v prírode, raz v kempe, sem-tam v aute.

Vy, samozrejme, nemusíte, reštaurácií je všade dosť a ubytovania taktiež. Navštívili mestá ako Maribor, Izola, Piran, neskôr dedinu Drežnica, Kranjsku Goru, jazerá Bohinj, Bled, štyri vodopády a nespočetné množstvo ďalších malých dediniek aj miest.

Vyštverali sa na pár kopcov, medzi nimi aj Strelovec a skoro aj na tretí najvyšší vrch Slovinska – Mangart. Cestu zakončili Národným parkom Triglav a menej známou Logarskou dolinou. Tá je podľa nich naozajstným skvostom, ktorý netreba pri návšteve opomenúť.

Láka vás Slovinsko, ale nechce sa vám plánovať takýto dobrodružný výlet? Neviete, kde hľadať ubytovanie, na koľko dní ísť, čo si zbaliť?

Dva batohy pre vás pripravili kompletne celý itinerár. Na tomto linku môžete nájsť všetky podrobnosti ich cesty. To, či si zvolíte ako oni 11 dní, týždeň alebo pôjdete na predĺžený víkend, necháme na vás. Môžete si naplánovať neskutočný výlet a ak vás, napríklad, omrzelo Slovensko, tak táto krajina je správnou voľbou.

Všetky podrobnosti nájdete na ich Instagrame Dva batohy, kde sú vo výberoch uložené aj zaujímavosti ohľadom navštívených miest. V prípade nejakých otázok im nechajte správu, určite vám na všetko radi odpovedia.

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Zdroj: IG @dvabatohy

Páčil sa vám článok? Podporte Dva batohy jeho zdieľaním.

Zdroje: Dva batohy, Ministerstvo zahraničných vecí SR
Zdieľať na Facebooku