19.04.2024, meniny má
13. decembra 2021

Sobotňajší zápas medzi ŠKF Sereď a MFK Tatran Liptovský Mikuláš skončil remízou. Liptáci namierili gól do vlastnej brány

Zdroj: ŠKF Sereď

Sobotňajší zápas 18. kola Fortuna ligy sa odohral v Poprade. Tento zápas však skončil nerozhodne.

O nešťastný moment sa už v 15. minúte postaral Adam Krčík, ktorý strelil vlastný gól. Po desiatich minútach však domáci skóre vyrovnali zásluhou Ľuboslava Lauru.

Tatran Liptovský Mikuláš si od konca októbra na konto nepripísal žiadnu výhru.

Priebeh zápasu Tatran Liptovský Mikuláš – ŠKF Sereď

1. polčas

Na štadión v Poprade najprv zavítali hostia ŠKF Sereď. Prevládalo sychravé počasie.

Akcia sa začala hneď v 15. minúte, keď loptu nešťastne zrazil Krčík do vlastnej brány. Brankár na náhlu zmenu smeru lopty nedokázal reagovať.

Domácich vlastný gól však na kolená nepoložil. Už v 25. minúte sa Liptáci dočkali vyrovnania. Laura využil pošmyknutie Chudého a strelil loptu do brány.

2. polčas

Po výmene strán mužstvá na predošlý polčas nenadviazali. Hneď v úvode zápasu pohrozil domáci Bartoš tvrdou strelou do brány, brankár však loptu vyrazil.

Neskôr z rohového kopu sa hlavičkou presadil Haša. Tentokrát však bol brankár Liptákov v pozore. Zápasom kolovala nervózna atmosféra. Domáci ani hostia sa napriek obrovskej snahe do vážnej situácie nedostali.

Hlasy po zápase:

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: „Na dané počasie, ktoré bolo v Poprade, sa hral výborný futbal. Moje mužstvo dnes odviedlo maximum, bolo to na hranici možností mojich zverencov.

Súper má svoju kvalitu, za získaný bod hráčov ďakujem a veľmi si to vážim. Remíza je asi spravodlivá.“

Juraj Jarábek, tréner Serede: „Videli sme veľmi atraktívny zápas z obidvoch strán. Nechýbalo mu nasadenie, bojovnosť a pekné akcie, aj keď terén bol napokon ťažký.

Mali sme dobrý vstup do zápasu po šťastnej tečovanej strele. Potom sme spravili chybičku a darovali sme domácim gól, ktorý potom mali výbornú fázu. V druhom polčase ich podržal brankár, rovnako aj nás. Myslím, že remíza 1:1 je zaslúžená.“