23.05.2019, meniny má

Spevák Mauro Tummolo sa dnes predstaví v Seredi. Príďte si vypočuť skvelé talianske piesne

11. marca 2019
reklama

Mauro Tummolo je pozoruhodný umelec – taliansky spevák a skladateľ, ktorý začínal ako hráč na trubku v dychovom zoskupení. Túžba byť spevákom bola však silnejšia, a tak svedomito nadobúdal skúsenosti, ktoré už päť rokov aktívne prezentuje vo svojej tvorbe a na pódiách.

Stal sa lídrom kapely s názvom VITTIMA MODÀ TRIBUTE BAND. Tá je cover verziou známej kapely MODÀ, s členmi ktorej spoločne vystúpili v decembri roku 2017 vo Švajčiarsku.

Hudobná kariéra

Mauro je spevák, ktorý so svojou kapelou prináša obecenstvu úžasné talianske piesne na koncertoch, turné alebo pri iných príležitostiach. Zúčastňujú sa tiež hudobných festivalov ako napríklad: Festival di Napoli, Bengio Festival, Festival degli Sconosciuti, Accademia di Sanremo, Festival Show a podobne. Objavil sa dokonca v muzikáloch a rôznych televíznych projektoch v spolupráci s viacerými významnými osobnosťami z umeleckého sveta a showbiznisu (Beppe Vessicchio, Mariella Nava, Gato Panceri, Luca Pitteri, Iskra Menarini, Gabriella Scalise).

Spomeňme ešte talianske národné televízne show, ktoré priniesli Maurovi víťazstvo napríklad v programe „Stasera ѐ la tua sera“ na kanále Rai Uno, a tiež „Cultura Moderna“ na CANALE 5. Za zmienku stoja tiež duety so Stefanom Centomom a otváranie koncertov pre speváčku Mariu Nazionale. Okrem tvorby pre seba a svoju kapelu je Mauro autorom piesní a skladieb aj pre iných umelcov a interpretov.

Chi la dura la vince – Kto zotrvá, ten vyhrá

Toto životné motto, ktorým sa Mauro riadi, si nechal aj vytetovať a rovnaký názov nesie aj jeho debutový album. V roku 2014 vyšiel jeho prvý singel „Resterò“ (Zostanem). 

Mimoriadny úspech zaznamenala pieseň „Come te“ (Ako ty) z roku 2015, ktorá vznikla v spolupráci s vydavateľstvom TOP RECORDS z Milána a na webe dosiahla viac ako 55 000 videní.

K ďalším skladbám, ktoré môžeme spomenúť, patria napríklad krásna pieseň „Volevo solo dirti“ (Chcel som ti len povedať), piesne z albumu „Parto da qui“ (Odchádzam odtiaľto), pieseň „Differencze“ (Rozdiely). Začiatkom minulého roka sa predstavil príjemnou skladbou “Fly” a rok 2018 ukončil prácou v štúdiu na ďalšom svojom albume.

Spomenieme však ešte jeden mimoriadny úspech, a to viac ako 100 000 youtube videní skladby „Un’altra storia“ (Ďalší príbeh), ktorá vznikla v spolupráci so Sonny Music, pričom autorom textu je Massimo Tornese.

Väzba na Slovensko – neďaleká Trnava

Na Slovensku našiel svoj domov Maurov brat a v Trnave žije so svojou rodinkou. Tu počas posledných vianočných sviatkov vznikol na vianočných trhoch veľmi príjemný, pohodový videoklip, v ktorom dokonca jeho rodina aj účinkuje. Ako aj v iných jeho skladbách, aj v tejto piesni je hlavnou myšlienkou lepší svet a pomoc tomu, kto pomoc potrebuje.

Mauro priznáva, že je romantik. Tvrdí, že na to, aby ste robili hudbu, musíte byť zamilovaný. Ostatné príde samo. Mylne by sme sa však mohli domnievať, že jeho koncerty a vystúpenia sú určené predovšetkým ženám. Jeho publikum je rôznorodé. Možno aj kvôli tomu, že inšpiráciou pri tvorbe sú preňho každodenné podnety, všetky dobré aj zlé momenty či emócie, ktoré človek prežíva. A tie sa týkajú nás všetkých, nielen žien.

Mauro navštívi Slovensko už po niekoľkýkrát. A tento raz v rámci svojho európskeho turné, ktoré štartuje práve na Slovensku, navštívi aj naše mesto Sereď a sľubuje muziku plnú lásky a krásnej atmosféry.

Miesto koncertu a vstupné

Nenechajte si ujsť túto príležitosť a príďte si vychutnať 90 minút talianskej hudby do New York klubu v DK Sereď 11. 3. 2019 (pondelok) o 19:00 hod.

Cena vstupného je 11 eur a vstupenky je ešte stále možné zakúpiť v Kine NOVA alebo na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Novinky.sered.sk, Domkultury.sered.sk
Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.