17.01.2022, meniny má
20. júla 2021

Spoločnosť Amazon na Slovensku opäť zvyšuje mzdy. Pozrite sa, o koľko si prilepšia zamestnanci na jednotlivých pozíciách

Spoločnosť Amazon na Slovensku opäť zvyšuje mzdy. Pozrite sa, o koľko si prilepšia zamestnanci na jednotlivých pozíciách
Zdroj: Amazon
reklama

Spoločnosť Amazon nie je na Slovensku a dokonca ani v Seredi žiadnym nováčikom. Už viac ako tri roky je mnoho Seredčanov súčasťou najväčšieho reverzného centra v Európe BTS2. Celkovo Amazon na Slovensku zamestnáva viac ako 3 000 zamestnancov na plný úväzok, ktorí sa aj tento rok dočkajú zvýšenia platu. Spoločnosť Amazon nedávno oznámila, že v rámci každoročnej revízie miezd bude zvyšovať nielen vstupné mzdy na Slovensku.

Vstupné pozície si môžu prilepšiť až na 1 200 eur mesačne

Mzda zamestnancov na vstupnej úrovni sa zvýši na 5,80 eur/hod. a mzda vedúcich tímov vzrastie na 7,30 eur/hod. Spolu s dochádzkovým bonusom tak zamestnanci na vstupnej úrovni zarobia od 1 169 do 1 250 eur brutto mesačne a vedúci tímov od 1 472 do 1 552 eur v závislosti od počtu odpracovaných rokov.

„V spoločnosti Amazon sa zaväzujeme ponúkať konkurencieschopné mzdy a vysoko atraktívne výhody. Každý rok prehodnocujeme naše mzdy a s radosťou oznamujeme, že tento rok zvýšime našu základnú mzdu na 5,80 eur na hodinu. To je dobrá správa pre našich stálych a dočasných zamestnancov. Okrem skvelých platov a výhod ponúka spoločnosť Amazon bezpečné a moderné prostredie na prácu a vynikajúce kariérne príležitosti,“ uviedol Miloš Jasenčák, riaditeľ AmazonFulfillment Slovensko.

V roku 2021 spoločnosť Amazon preskúmala údaje od viac ako 60 ďalších miestnych zamestnávateľov, pričom porovnala jednotlivé mzdy s podobnými pozíciami v regiónoch, kde Amazon pôsobí, ako aj ponúkané výhody. Nová mzdová štruktúra bude platiť od 1. augusta 2021. Zvýšené mzdy sa budú týkať aj všetkých dočasných zamestnancov, ktorí sú veľkým prínosom predovšetkým v období najväčšej vyťaženosti logistického centra.

zdroj: Amazon

Aké sú výhody práce v Amazone?

Okrem vysoko konkurenčnej mzdy ponúka Amazon aj veľa atraktívnych výhod. Napríklad súkromnú lekársku starostlivosť, dotovanú dopravu alebo obedy za 1 euro. Jednou z najväčších a najzaujímavejších výhod Amazonu je však inovatívny program CareerChoice, ktorý za štyri roky vypláca až 5 600 eur na pomoc jednotlivcom pri rozširovaní ich kariérnych príležitostí, a to v rámci, ale aj mimo Amazonu. Takto svoju skúsenosť s prácou v Amazone vníma Helena Rábeková, inštruktorka na oddelení vrátených dodávateľských položiek:

„Za posledné tri roky som sa veľa naučila a dnes trénujem nováčikov ako ich inštruktor. Keď som sa o pracovnej ponuke spoločnosti Amazon dozvedela po prvýkrát, spočiatku ma zaujímala predovšetkým finančná stránka, ale tiež možnosť pracovať na zmeny – vďaka čomu mám viac času na seba a svoju rodinu. Oceňujem tiež výhody, ktoré Amazon ponúka, ako napríklad dotovanú dopravu a stravu, alebo  príspevky do môjho dôchodkového plánu.“

Spoločnosť Amazon je známa predovšetkým ako poskytovateľ rovnakých možností úplne pre každého bez ohľadu na pohlavie, vek, rasu, náboženstvo či sexuálnu orientáciu. Okrem toho je Amazon lídrom v oblasti technológií a inovácií. Za zmienku stojí aj fakt, že spoločnosť Amazon od začiatku pandémie prijala viac ako 150 bezpečnostných opatrení, ktoré sa bez výnimky dodržiavajú.

zdroj: amazon-news.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Amazon
Zdieľať na Facebooku