19.05.2022, meniny má
12. januára 2022

Spoločnosť BILLA odštartovala výstavbu nového centrálneho skladu v Seredi. Prinesie 170 pracovných miest

Spoločnosť BILLA odštartovala výstavbu nového centrálneho skladu v Seredi. Prinesie 170 pracovných miest
Zdroj: BILLA
reklama

Spoločnosť BILLA odštartovala rok 2022 veľkou investíciou do centrálneho skladu, ktorý sa bude nachádzať v Seredi na zelenej lúke. Dokončenie je naplánované na posledný kvartál tohto roku. 11. januára 2022 sa uskutočnilo slávnostné poklepanie na základný kameň, pri ktorom bol prítomný predseda Trnavského samosprávneho kraja a tiež primátor a viceprimátor Serede.

Výstavba prinesie nové pracovné miesta a zamestnanci sa môžu tešiť okrem výborného technického zázemia aj na oddych v zelenej zóne s rozlohou viac ako štyri hektáre.

Zdroj: BILLA

Zopár faktov a čísiel

Centrálny sklad sa bude nachádzať na ploche 138 202 metrov štvorcových. Dvojpodlažný halový objekt veľkoskladu a administratívne priestory budú mať rozlohu 28 500 metrov štvorcových, čo je o 74 percent väčšia plocha, akú má súčasný sklad v Senci.

reklama

Celková kapacita uskladneného tovaru bude až 23 000 ton v rôznych teplotných rozmedziach. Investície presiahnu 38 miliónov eur.

Elektrostanice, fotovoltaické články a iné ekologické vylepšenia

V areáli veľkoskladu sa budú nachádzať aj nabíjacie elektrostanice pre osobné a nákladné autá či kamióny. Plánovanými fotovoltaickými článkami na strechách si sklad dokáže vyrobiť takmer 20 percent elektrickej energie.

Ďalšími efektívnymi doplnkami budú podlahové vykurovanie, LED osvetlenie, využívanie odpadového tepla z chladenia na kúrenie, diaľkovo ovládané merania a regulácie všetkých technických celkov zabezpečujúcich energeticky efektívnu prevádzku. Spomeňme tiež zníženie vylučovania CO2 vďaka líthiovo-iónovým batériám.

Zdroj: BILLA

Ponuka pracovných miest

Nábor na chýbajúce pozície do plánovaného skladu bude v polovici tohto roka. Spolu tu bude pracovať až 170 pracovníkov. Všetky potrebné informácie budú zverejnené na BILLA kariérnej stránke www.sikovni.sk.

Dynamická spoločnosť, ktorej záleží na zamestnancoch

Spoločnosť BILLA je rýchlo expandujúcou a dynamickou spoločnosťou, ktorá stále otvára nové predajne. Preto pôvodné skladové priestory už neboli postačujúce a výstavbu väčšieho skladu mala BILLA v pláne už pár rokov.

Dôraz na ekológiu, životné prostredie a udržateľnosť je veľmi dôležitý. Zamestnanci sa môžu tešiť na átrium plné zelene a svetla, teplú stravu a k dispozícii bude priamo v areáli aj zastávka autobusu.

Súčasťou areálu budú taktiež lúčny porast, dreviny či vodné plochy. BILLA tak kladie dôraz na to, aby sa zamestnanci cítili v práci príjemne a motivovane.

Zdroj: BILLA

Zdroj: BILLA

Zdroj: BILLA

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BILLA
Zdieľať na Facebooku