12.04.2021, meniny má
28. februára 2021

Spoločnosť Hubert J.E. plánuje rozsiahlu modernizáciu. Na ulici M. R. Štefánika vznikne nová sklená fasáda

Spoločnosť Hubert J.E. plánuje rozsiahlu modernizáciu. Na ulici M. R. Štefánika vznikne nová sklená fasáda
Zdroj: poziadavka.sk/seredskenovinky.sk
reklama

Seredská spoločnosť Hubert J.E. a ich kvalitné slovenské sekty sú známe nielen u nás, ale aj v zahraničí. Jej sídlo na Vinárskej ulici čakajú v budúcnosti veľké zmeny, ktoré okrem iného zasiahnu vzhľad fasády na ulici M. R. Štefánika značne výrazným spôsobom. Výstavba so sebou prinesie aj ďalšie modernizácie. Informáciu priniesli seredskenovinky.sk.

Cieľom výstavby je zväčšiť výrobné kapacity, zvýšiť efektivitu výroby a zlepšiť tepelno-izolačné vlastnosti obvodového plášťa. Priestory spoločnosti by mali v budúcnosti slúžiť aj ako pavilón vín. Vyrobiť kvalitné víno je naozaj umenie, čo si návštevníci budú môcť samy obzrieť pri prehliadke závodu s výkladom o histórii a súčasnosti jeho výroby.

Sklený dizajn oživí širšie centrum mesta

Hubert minulý rok oslávil 195. výročie jeho vzniku a za ten čas si dokázal vybudovať dobré meno, ktoré v ľuďoch vyvoláva pocit mimoriadnej kvality. Vinárstvo pravidelne vyhráva významné ocenenia, no popritom nezabúda na potrebu kráčať s dobou.

Vzhľad mesta najviac zasiahne rekonštrukcia fasády na ulici M. R. Štefánika, ktorej nepríťažlivý vzhľad ostane len minulosťou. Namiesto toho sa budeme môcť kochať novým a moderným preskleným vonkajškom, ktorý môžete vidieť už teraz na tomto projekte.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Výstavba vyrieši aj nedostatok parkovacích miest pre osobné automobily na Vinárskej ulici. Vzniknúť by malo 30 nekrytých miesto s kolmým státím v jednom parkovacom pásme. V budúcnosti budú rozhodne potrebné pre nových návštevníkov zaujímajúcich sa o výrobu.

Kedy sa začne s výstavbou?

Potrebný je odpredaj častí pozemkov nachádzajúcich sa v bezprostrednej blízkosti budovy, o čo Hubert J.E. požiadal poslancov mestského zastupiteľstva. Tí na rokovaní schválili zámer prevodu pozemku z ulice M. R. Štefánika a zámer prenájmu pozemku na Vinárskej ulici.

Okrem toho na stretnutí, na ktorom bolo prítomné vedenie mesta, predsedovia komisií a poslanci so zástupcami spoločnosti, prebrali aj predstavené plány a vizualizáciu projektu. Ďalej je nutné spracovať všetky dokumenty a odsúhlasiť oba zámery. Následne bude len na spoločnosti Hubert J.E., kedy začne s realizáciou.

Pripravovaná výstavba a modernizácia určite poteší mnohých obyvateľov Serede a veríme, že mestu dodá nový dych. Pavilón vín a prehliadka závodu budú skvelou atrakciou pre všetkých milovníkov tohto odvetvia.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku