24.11.2020, meniny má
23. októbra 2020

Spoločnosť Sedita darovala Fakultnej nemocnici v Trnave 1000 rúšok a tej v Galante ďalších 450 kusov

Spoločnosť Sedita darovala Fakultnej nemocnici v Trnave 1000 rúšok a tej v Galante ďalších 450 kusov
Zdroj: FB FN Trnava
reklama

O úžasnej firme plnej zamestnaných Seredčanov a celkovo o našich „mestských pečivárňach“ Sedita vám asi nemusíme toho veľa rozprávať. Pravidelne vám prinášame články, kde vám prezentujeme toto prostredie nielen ako úžasný priestor na prácu, ale aj ako spoločnosť, ktorá sa zaujíma o duševné aj fyzické zdravie svojich zamestnancov. Nedávno však podnikli úžasný krok a opätovne dokázali svoje kvality vo všetkých smeroch.

Ako je pripravená nemocnica v Trnave?

Fakultná nemocnica Trnava sa na začiatku, samozrejme, zodpovedne pripravila na zvládnutie druhej vlny COVID-19. V rámci potrebnej prípravy vytvárala zásoby osobných ochranných pomôcok, školila personál a reprofilizovala lôžka.

Na začiatku októbra táto nemocnica reprofilizovala 61 lôžok, z čoho je šesť lôžok na jednotke intenzívnej starostlivosti.  Na Klinike infektológie bolo ďalších 38 lôžok pre pacientov s COVID-19, pričom spolu mali začiatkom mesiaca 99 vyčlenených lôžok pre pacientov s COVID-19.

Nemocnica však poctivo naďalej rozširuje lôžkový fond pre COVID pacientov. Ďalších 86 lôžok reprofilizovali pre pacientov na iných oddeleniach a 10 lôžok je vyčlenených na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny. Spolu tak má nemocnica 134 vyčlenených COVID lôžok. V prípade potreby vie kapacitu pre COVID pacientov rozšíriť na 200 lôžok. Vo FN Trnava je k dispozícii celkovo 53 kusov umelej pľúcnej ventilácie.

Sedita pomohla so zásobami v Trnave a Galante

Fakultná nemocnica Trnava vytvorila aj ďalšie zásoby osobných ochranných pomôcok, ktoré zvyšujú bezpečnosť nemocničného personálu pri práci s pacientom. Prednedávnom im však spoločnosť Sedita darovala 1000 rúšok, ktoré pôjdu na oddelenia pre hospitalizovaných pacientov. Tu však Sedita nezostala a svoju pomocnú ruku podala aj zamestnancom galantskej nemocnice, ktorej darovali 450 rúšok.

Za tento šľachetný čin im, samozrejme, ďakujú nielen nemocnice, ale aj my všetci. Výsadou profesionálneho zamestnávateľa je starať sa o svojich zamestnancov. No ak podá ruku aj ďalším, ktorí to potrebujú taktiež, ide o naozaj špičkovú úroveň danej spoločnosti! Ostáva nám všetkým veriť, že to spolu zvládneme.

Zdroje: FN Trnava
Zdieľať na Facebooku