Deti sa na Mlynársku začali zbiehať už popoludní – s rodičmi, kamarátmi aj so zvedavosťou v očiach. Ulica v Seredi opäť ožila pohybom, zábavou a detským smiechom.
Športový štvrtok ponúkol desiatky stanovíšť, kde si deti každého veku mohli vyskúšať všetko od bedmintonu a kolobežiek, cez hula hop kruhy až po frisbee, či len tak si zahrať futbal. Nechýbal ani basketbal. Deti si mohli vyskúšať ako vyzerá tréning zverencov BK Lokomotíva Sereď, ktorých je v súčasnosti v klube viac ako 200.
Malí fanúšikovia basketbalu si zasúťažili o zaujímavé ceny a vypočuli si aj slová trénera Martina Bosého: „Ak chcete začať s basketbalom, nie je na čo čakať.“
Rodičia si ochotne počkali na výbornú kávu zo Zereth Coffee, deti si zas pochutili na sladkej odmene. Atmosféra bola priateľská a zároveň plná športového ducha. Nechýbala ani súťaž pre vekovú kategóriu 14 rokov a viac, kde dvaja najlepší získali zľavnené vstupenky na Termálne kúpalisko Vincov les.
Takéto podujatia nám pripomínajú, aké dôležité je viesť deti k pohybu, tráviť čas vonku a budovať vzťah k športu už od malička. Veríme, že sa na ďalšom Športovom štvrtku stretneme opäť – a opäť v takomto hojnom počte.
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk
Zdroj: seredsity.sk