24.11.2020, meniny má
16. novembra 2020

Spoznajte Romana Paulusa z Paty. Pozrite si ukážku a podporte jeho cestu za titulom šampióna Oktagon Výzvy

Spoznajte Romana Paulusa z Paty. Pozrite si ukážku a podporte jeho cestu za titulom šampióna Oktagon Výzvy
Zdroj: FB Oktagon MMA
reklama

Mladého a šikovného Romana Paulusa z Paty vám už isto nemusíme predstavovať. Množstvo článkov, ktoré sme vám priniesli o tomto úspešnom bojovníkovi, nájdete na našom webe. Roman Paulus zo Spartakus Fight Gymu pod vedením Attilu Végha má na konte už mnohé úspechy. V sobotu si ho budete môcť pozrieť aj v turnaji Oktagon 18.

Tento šport sa stal fenoménom

MMA je skratka vytvorená z anglického mixed martial arts, teda zmiešané bojové umenia. Táto dnes veľmi populárna činnosť predstavuje kombinácie rôznych bojových umení, ktoré zápasník môže počas zápasu používať. Je to teda tzv. plnokontaktný bojový šport bez využitia akýchkoľvek zbraní, umožňujúci rôzne chvaty a údery. Samozrejmosťou je aj boj v stoji či na zemi.

MMA spája rôzne techniky bojových športov a bojových umení. Tento šport vznikol koncom 20. storočia a za posledné roky sa stal fenoménom. Okrem toho neustále a rapídne naberá na svojej popularite.

Už päť rokov je „na scéne“

Roman Paulus má len 20 rokov a MMA sa venuje už 5 rokov. Ako nám sám povedal pri predošlom článku, trénuje v Spartakus Fight Gyme v Trnave pod vedením fenomenálneho zápasníka Attilu Végha. Podľa Romanových slov ide o skutočne kvalitný klub, ktorý mu dáva všetko, čo k príprave potrebuje. Takisto je veľmi rád, že trénuje práve tam. Trénujú spolu ako super partia a majú kvalitných trénerov.

„K bojovým športom som sa dostal už ako malé dieťa, kedy som nejaký čas aktívne boxoval. Prešiel som si rôznymi športmi, ako futbal, ping-pong či kulturistika…, ale všetko ma po čase prestalo baviť a k srdcu mi bolo najbližšie MMA. Tu som sa našiel a tým žijem,“ povedal pre naše médium nedávno Roman.

„Robí ma to šťastným a je to už mojou životnou súčasťou. Nevedel by som si predstaviť, keby netrénujem,“ dodal.

Oktagon 18 bude už v sobotu

Najnovšie sa Roman zúčastní aj turnaja Oktagon 18. Ide o tretí turnaj v jesennej časti sezóny a sledovať ho môžete aj vy online. Všetky informácie sa dozviete na tomto odkaze. Celá udalosť začne o 18.00 hod. a prebiehať bude v Brne.

My Romanovi držíme aj naďalej palce na jeho ceste a budeme ho podporovať aj v sobotu. Ukážku si môžete pozrieť pod článkom.

Páčil sa vám článok? Podporte Romana zdieľaním.

Zdroje: oktagonmma.cz
Zdieľať na Facebooku