25.09.2023, meniny má
30. marca 2019

Stanú sa aj Seredčania súčasťou niečoho veľkého? Už tento víkend máte jedinečnú šancu vďaka Hodine Zeme

reklama

Okrem prezidentských volieb nás tento víkend čaká jedna zaujímavá akcia, ktorú by ste si určite nemali nechať ujsť. Nepôjde však o podujatie, ktoré sa týka iba Slovenska. Tentokrát ide o zatiaľ najväčšiu dobrovoľnícku akciu v histórii a jej súčasťou môžete byť aj vy. Ste zvedaví, o akom podujatí je reč? Tak jednoducho čítajte ďalej.

Pripojíte sa aj vy? Firmy zo Serede súhlasili

Každý z nás sa môže pridať k miliónom ľudí na svete a povedať, že mu na prírode záleží. Hodina Zeme v sebe nesie tiež nádej, že ak sa spojíme pre spoločnú vec, dokážeme veci zmeniť. Nie je však len o zapojení sa na jednu hodinu v roku. Môžete pomáhať každý deň a stačí zlepšiť niečo úplne jednoduché. Separujte odpad, ak nemusíte cestovať autom, uprednostnite radšej autobus, bicykel alebo sa prejdite pešo. Šetrite vodou, nakupujte lokálne výrobky, zhasínajte za sebou svetlo v miestnosti, v ktorej sa nikto nenachádza a tak ďalej. Je toho veľa, čo môžete urobiť. Prijmite túto výzvu a urobte svoj malý krok.

Oslovili sme aj oddelenie životného prostredia nášho mesta a taktiež niektoré tunajšie spoločnosti a firmy. Bohužiaľ, mesto túto kampaň nezaregistrovalo, a teda Sereď sa do tejto akcie oficiálne nezapojí. Milo nás však prekvapila spoločnosť HUBERT J.E., ktorá potvrdila účasť na tejto kampani. Keďže však závod bude v prevádzke, akciu podporia zhasnutím osvetlenia, ktoré neovplyvní chod výroby. K nim sa pridala aj outdoorová reklamná agentúra Billboardovo, ktorá s ochotou súhlasila, že počas Hodiny Zeme vypnú LED panel na svetelnej križovatke a taktiež osvetlenie biggboardu pri železničnom moste. K našej výzve sa pridala aj Pizzeria AB, ktorá vypne vonkajšie osvetlenie reštaurácie. Do spoločnosti zodpovedných firiem sa pridal aj obchod so spodnou bielizňou Bodyfashion a realitná kancelária Directreal Norea, ktorá taktiež na hodinu vypne svoje vonkajšie reklamné osvetlenie.

Tieto firmy sa tak stanú prvými oficiálnymi lastovičkami nášho mesta, ktoré chcú ukázať ľuďom, že aj ochrana životného prostredia je pre nich jednou z priorít. Pevne veríme, že budúci rok už táto kampaň neobíde ani naše mesto a vznikne z toho možno ďalšia príjemná každoročná tradícia.

reklama

Zdroj: lajkit.noviny.sk

Zapája sa celý svet presne o 20:30 hod.

Najväčšia celospoločenská dobrovoľnícka akcia, ktorá kedy doteraz v histórii bola, sa uskutoční práve túto sobotu 30. marca a bude trvať presne jednu hodinu. Zapoja sa do nej milióny ľudí, stovky miest, firiem či organizácií, a to naprieč celou zemeguľou. Presne v tento deň o 20:30 hod. na hodinu zhasnú svetlá viacerých svetových metropol vrátane Slovenska. Táto hodina bude totiž niečím špeciálna – bude venovaná tomu, čo máme všetci spoločné, čo nás spája, čo chceme osláviť a na čo chceme poukázať, že je dôležité si chrániť – bude venovaná našej Zemi.

Hodina Zeme sa tento rok uskutoční už po dvanástykrát. Ide o doteraz najväčšiu celosvetovú kampaň zameranú na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutie svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

Táto akcia odštartovala 31. marca 2007, kedy sa vyše 2,2 milióna domácností a viac ako 2 000 firiem v austrálskom Sydney rozhodlo vypnúť svoje osvetlenie. Cieľom bolo poukázať na dejúce sa klimatické zmeny a narastajúce svetelné znečistenie. Nasledujúci rok sa do tejto kampane zapojilo už okolo 50 miliónov ľudí! Hodina Zeme z roka na rok prekonáva rekordy a účasť na nej je každým rokom vyššia.

Túto enviromentálnu akciu už podporili aj viaceré svetoznáme pamiatky ako napr. Sfinga a pyramídy v Gíze, socha Krista Spasiteľa v Brazílii, parížska Eiffelova veža, Koloseum v Ríme, most Golden Gate v San Franciscu, mrakodrap Empire State Building v New Yorku či žiariace kasína v Las Vegas. Na Slovensku sa k spomínaným dominantám pridá napr. Bratislavský hrad, prezidentský palác, Bojnický zámok, Spišský hrad, Trenčiansky hrad či Hodinová veža v Banskej Bystrici.

Zdroj: lajkit.noviny.sk

Zdroj: www.cas.sk

Zdroj: www.nbcnews.com

Zdroj: www.nbcnews.com

Zdroj: dromedar.zoznam.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: www.hodinazeme.sk
Zdieľať na Facebooku