28.04.2024, meniny má
13. decembra 2023

Starší žiaci BK Lokomotíva Sereď sa dôležitým víťazstvom v Trenčíne prebojovali na 1. miesto v tabuľke

Zdroj: Karin Henčeková

Po výborných výkonoch, ktoré predviedli starší žiaci BK Lokomotíva Sereď uplynulý víkend na domácej palubovke, v nedeľu 10. decembra 2023 vycestovali na predohrávaný zápas do Trenčína. Nakoľko družstvo trápi chrípka a prechladnutie, na tento duel tréneri povolali aj o rok, či o dva roky mladších spoluhráčov.

Predzápasový cieľ družstva bol napriek tomu jasný. Vycestovať do Trenčína, podať kvalitný výkon a pripísať si ďalšie veľmi dôležité víťazstvo.

Starší žiaci opäť zažiarili

Do zápasu vstúpili hráči odhodlane a sebavedomo, čo sa už po niekoľkých minútach odzrkadlilo aj na zápasovom skóre. Prvú štvrtinu vyhrali starší žiaci v pomere 21:12 a mali tak za sebou úspešne zvládnutý prvý krok.

To, že nechcú v zápase zažiť drámu ako v ich poslednom stretnutí proti družstvu z Levíc, jasne ukázali v druhej štvrtine, počas ktorej súperovi dovolili pripísať si iba sedem bodov. Do druhého polčasu BK Lokomotíva Sereď nastupovala s vedením o 25 bodov a k svojmu predzápasovému cieľu boli stále bližšie.

žiaci

Zdroj: Karin Henčeková – BK Lokomotíva Sereď

Súper z Trenčína sa však ani zďaleka nevzdával a bojoval až do samotného záveru, za čo si zaslúži skutočnú pochvalu. V druhej časti hry dali Seredčania priestor všetkým prítomným hráčom a rozumnou hrou držali zápas pevne pod kontrolou. Tím potiahla strelecky najmä trojica Skupin, Hatnančík, Tóth. Svoje body v o dva roky staršej kategórií si pripísal Jakub Gavora a Patrik Vido. Cenné minúty medzi staršími hráčmi získal aj Tomáš Hašuk. Pochvalu si však zaslúžia všetci prítomní hráči za predvedený výkon a bojovnosť.

Z Trenčína si tak starší žiaci BK Lokomotíva Sereď odviezli veľmi cenné víťazstvo v pomere 65:51 a aktuálne im tak patrí 1. miesto v tabuľke. Už vo štvrtok 14. decembra 2023 o 16.30 čaká hráčov ďalší kvalitný súper, tentokrát družstvo BBK Bánovce nad Bebravou.

Vyjadrenie hráča Lukáša Žideka k zápasu:

Bol to dobrý zápas až na pár chybičiek, ktoré sme robili v zakončeniach a v prihrávkach. Snažili sme sa od prvej sekundy a mentálne sme si povedali, že to nebude ako v zápase predtým. Chceli sme vyhrať a aj sa nám to podarilo pretože nám pomohli naše U13-tky a dali aj pár košov. Aj keď nám niečo nešlo vždy tu bol tréner a „hecol“ nás. Nakoniec sme spokojne vyrazili do Mc’Donaldu a oslávili výhru.“

Vyjadrenie hráča Tomáša Hašuka k zápasu:

„Zápas hodnotím dobre. V prvej štvrtine sme mali zlú streľbu ale potom sme to zlepšili. V obrane sme hrali dobre no niekedy sme prepadávali. Aj napriek tomu, že sme mladší, dostali sme šancu od trénera, ktorú sme sa snažili využiť.“

Tréner: Matej Grill

Asistenti trénera: Tibor Kiss a Norbert Szabó

Zdroje: Karin Henčeková - BK Lokomotíva Sereď