16.04.2024, meniny má
18. marca 2024

Starší žiaci z BK Lokomotíva Sereď v zápase proti Trnave zvíťazili

Starší žiaci z BK Lokomotíva Sereď v zápase proti Trnave zvíťazili
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

V sobotu 9.32024 odohrali starší žiaci z basketbalového klubu Lokomotíva Sereď zápas s tímom z Trnavy. Aj napriek tomu, že zápas nebol jednoduchý, seredskí hráči ho dotiahli do víťazného konca.

O tom, ako prebiehal zápas proti Trnave sa vyjadrili tréner Matej Grill a Dávid Máteffy Informácie poskytla Karin Henčeková.

Víťazný zápas opísal tréner Matej Grill a Dávid Máteffy

Vyjadrenie trénera Mateja Grilla: „V sobotu 9.3.2024 sme v oklieštenej zostave bez 2 hráčov zo základnej rotácie nastúpili do zápasu proti tímu z Trnavy. Nebolo to do polčasu jednoduché. Mali sme vytvorený malý náskok a súper s nami držal dostatočne krok. Pred koncom druhej štvrtiny na nás Trnava vytiahla zónu 2-3, ktorú sa nám podarilo prestrieľať.”

“Do polčasovej prestávky sme išli s náskokom zhruba 15 bodov. V druhej polovici hry sme náskok len zvyšovali. Vyrotovali sme celú lavičku a na prekvapenie nebol vidieť veľký rozdiel alebo úpadok herného tempa pri ich prítomnosti na ihrisku. Zápas sme dotiahli do víťazného konca,“ doplnil Grill.

reklama

K zápasu sa vyjadril aj Dávid Mátéffy: „Na zápas sme boli mentálne pripravení. Vedeli sme čo nás čaká, súper nás nepreveril. Vedeli sme s kým hráme, súpera veľmi dobre poznáme. Zahrali si aj mladší chalani, ktorí si myslím odviedli super prácu.”

“Mohli sme vyhrať aj o viac bodov ale nevadí, s chalanmi si super rozumiem na ihrisku takže ja som v zápase nemal s ničím žiadny problém. Mohli sme hrať aj lepšie ale chýbali nám dvaja dosť kľúčoví hráči ale aj napriek tomu sme s chalanmi odviedol super robotu a zaslúžene sme vyhrali, ” doplnil Mátéffy.

Tréner: Matej Grill

Asistent: Tibor Kiss

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku