22.07.2024, meniny má
6. decembra 2023

Starší žiaci z BK Lokomotíva Sereď zvíťazili na domácej palubovke aj vďaka podpore svojich fanúšikov

Starší žiaci z BK Lokomotíva Sereď zvíťazili na domácej palubovke aj vďaka podpore svojich fanúšikov
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Počas víkendu prebehlo ďalšie kolo basketbalovej ligy starších žiakov. Tentokrát sa žiaci BK Lokomotíva Sereď predstavili na domácej palubovke.

V sobotu odohrali zápas proti družstvu z Nitry v ktorom jasne dominovali a s prehľadom vyhrali. V nedeľu to už bolo o inom. Napätie v hale by sa dalo krájať keďže zápas bol vyrovnaný až do samotného konca.

K zápasom sa vyjadril tréner družstva Matej Grill

Počas uplynulého víkendu sme odohrali zápas v kategórií U15 proti tímu z Nitry a zvládli sme ho na výbornú. Hráči si v priebehu zápasu mohli vyskúšať, aké je to hrať na všetkých pozíciách v útočnej fáze hry. Tento zápas ukázal, že vieme hrať rýchlo a dynamicky, ale aj v kľude a z rozumom riešiť situácie. V nedeľu sme hrali proti neznámemu súperovi. Príprava pred zápasom nebola žiadna, keďže s týmto súperom sme sa ešte nestretli a nevedeli sme, čo očakávať. Preto sme si povedali iba základné taktické pokyny.

Podľa výsledkov, ktoré tento tím dokazoval, sme sa pripravovali na zápas ako na jeden z náročnejších zápasov v Silver skupine. Robili sme veľa zbytočných faulov, ktoré vyústili do troch vyfaulovaných hráčov v štvrtej štvrtine. Zápas bol náročný ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke. Domáce prostredie a tribúna plná fanúšikov nám pomohla ako 6 hráč na ihrisku ustáť túto vypätú atmosféru na palubovke. Po veľmi náročných štvrtinách sa nám ku koncu zápasu podarilo zvrátiť nepriaznivý stav zápasu v náš prospech a dobojovať ho do víťazného konca. Ďakujeme súperovi z Levíc za kvalitný zápas a skúsenosti, ktoré nám tento boj na palubovke dal.“

reklama

Tréner družstva: Matej Grill

Asistenti trénera: Tibor Kiss, Norbert Szabó

Zeroj: Karin Henčeková

žiaci

Zeroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku