19.05.2024, meniny má
17. januára 2024

Štátny tajomník Ministerstva dopravy si vypočul všetky dôležité informácie týkajúce sa uzavretého mosta v Seredi

Štátny tajomník Ministerstva dopravy si vypočul všetky dôležité informácie týkajúce sa uzavretého mosta v Seredi
Zdroje: seredskenovinky.sk/seredsity.sk
reklama

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď v utorok prostredníctvom Seredských noviniek informovala občanov o tom, že štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Igor Choma sa stretol s vedením mesta Sereď. Na stole bola opätovne otázka riešenia uzatvoreného mosta.

Od mája minulého roka trápi Sereď uzatvorená komunikácia ponad železnicu. V septembri 2023 sa na ňu mohli vrátiť aspoň peší a cyklisti a bola obnovená železničná doprava na trati popod most.

Automobilová doprava má však stále zákaz, a tak obyvatelia i dochádzajúci za prácou, či záchranné zložky, musia využívať 9-kilometrovú obchádzku po rýchlostnej ceste R1.

Uzavretie mosta nebola jediná téma

Na pracovné stretnutie k tejto téme prijal pozvanie primátora Ondreja Kurbela nový štátny tajomník Ministerstva dopravy SR, Ing. Igor Choma, ako aj zástupcovia 91. ženijného pluku v Seredi.

reklama

Na pôde mestského úradu sa informoval o aktuálnom stave tejto problematiky a boli mu poskytnuté komplexné informácie o celom probléme s mostom, až do dnešného dňa.

Choma s Kurbelom zhodnotili všetky možné alternatívy riešení, ktoré dnes mesto Sereď má, ako aj ich ekonomické dopady, časovú náročnosť a celkovú efektivitu.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zo svojej pozície štátny tajomník deklaroval nielen súčinnosť, ale aj personálnu zaangažovanosť pri pomoci mestu Sereď s cieľom čím skôr umožniť prepojenie dvoch odrezaných častí Serede pre automobilovú dopravu.

Okrem problematiky uzatvoreného mosta dostal štátny tajomník informácie aj o iných témach, ktoré rezonujú v našom meste a ktoré viac či menej súvisia s dopravou.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

mosta

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: Ing. Zuzana Slahučková - seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku