19.04.2024, meniny má
5. novembra 2018

Sú naše hádzanárky ašpirantom na titul? Slávistky vyhrali ďalší zápas a sú na víťaznej vlne

Naše hádzanárky vyhrali svoj ďalší zápas a sú na víťaznej vlne, ktorá teší všetkých nadšencov športu v našom meste. Slávistky neprehrali už piaty zápas v rade, z ktorých majú fantastickú bilanciu 4 výhry a jedna remíza. Svojho nepremožiteľa nepoznajú od 23. septembra, kedy prehrali s Interom Bratislava. My v redakcií pevne veríme, že dievčatá táto famózna forma neopustí a víťazná séria sa natiahne minimálne do konca roka.

Slávia nastupovala proti súperkám z Topolčian pred plnou domácou halou na OA. Hráčky by sa aj takýmto spôsobom chceli poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí ich prišli povzbudiť a pripravili naozaj skvelú atmosféru.

HK SLÁVIA SEREĎ – ŠKP TOPOLČANY 36:25 (17:13)

Dievčatá nastupovali proti súperovi z konca tabuľky, ktorý okupuje predposledné miesto s dvomi bodmi. Štatistiky sa ale môžu mýliť, preto dievčatá svojho súpera určite nechceli podceniť a pracovito sa pripravovali celý týždeň na dôležitý domáci zápas.

Už od začiatku bolo jasné, ktorý tím bude udávať tempo zápasu. Naše hráčky sa prezentovali útočnou hrou a bolo na nich vidieť, že sú v skvelej forme a hádzaná ich baví. Tento zápas bol výnimočný aj tým, že po dlhej dobe bol tím zo Serede v plnej zostave a sile, a aj preto už v 4. minúte slávistky vyhrávali 4:0.

V prvom rade sa naše hráčky prezentovali rýchlymi a efektívnymi protiútokmi, ktoré sa končili v súperovej sieti. Hrať proti slabšiemu súperovi, nie je vždy jednoduché a môže sa stať, že sa prispôsobíte hre súpera. Hráčkam Topolčian sa preto podarilo aspoň trochu znížiť náskok a polčas sa skončil za stavu 17:13.

V druhom polčase dostali šancu si zahrať všetky dievčatá a bolo úžasné ako ich hra bavila. Vydarené akcie, skvelá atmosféra divákov a víťazstvo domáceho tímu. Aj tak by sa dal charakterizovať ďalší domáci zápas, ktoré naše hráčky vyhrali 36:25. Výhry neprichádzajú ľahko a musíme opäť spomenúť silný kolektív, ktorý ukážkovým spôsobom charakterizuje celý klub HK Slávia Sereď.

Svoj ďalší zápas odohrajú naše hádzanárky opäť v Seredi, 11. novembra 2018 o 14:00. Tento krát nastúpia proti klubu Bernoláková Košice, ktorý je na nelichotivom poslednom mieste tabuľky a my dúfame, že sa víťazná séria našich dievčat natiahne. Držíme palce.

“Chcem sa poďakovať skúseným hráčkam, že pripravili pôde pre všetky dievčatá. V tejto zostave si dali góly viaceré hráčky a určite to aj im pomôže k lepším výkonom. Vyzdvihol by som výbornú kolektívhu hru a výkony Šidlíkovej a Krajinčákovej.” Marián Mališ, vedúci HK Slávia Sereď

Zostava: Dávidková L., Horváthová I., – Šúryová K., Pavlíková D., Trojáková L., Hercegová L., Mészárosová V., Štrbová V., Šúryová N., Koníková Z., Krajčovičová R., Krajinčáková K., Dubajová K. Vadkertiová K., Šidlíková V., Štefánková L.

Tréner: Z. Bergendi