20.09.2024, meniny má
16. septembra 2024

Sumčiarske preteky v Šintave majú za sebou ďalší vydarený ročník s novým rekordným úlovkom

Zdroj: Sumčiarske preteky Šintava/Martin Báby

4. ročník Sumčiarskych pretekov sa v tomto roku konal za skutočne zložitých podmienok. Pretekári sa však počasia nezľakli a tak mohol vzniknúť aj nový rekord v dĺžke uloveného sumca.

Preteky konali v termíne od 12. do 15. septembra 2024 pri Lodenici v Šintave. Viac ako desiatka tímov odštartovala preteky v piatok o 18.00 hod. a ukončenie lovu bolo v nedeľu o 10.00 hod.

Usporiadateľmi Sumčiarskych pretekov v Šintave sú dvaja Šintavčania – Miloš Hracho a Ondrej Šuhay, ktorí sa rybárčeniu venujú už dlhé roky. Tieto preteky organizujú na počesť svojich otcov, ktorí boli rybármi srdcom aj dušou – Miloslava Hracha a Milana „Meliho“ Šuhaya.

Najlepšie umiestnené tímy

1. miesto obsadil Rascal team s ich najväčším uloveným sumcom o veľkosti neskutočných 240 cm a tak sa mohli tešiť z víťazstva a prvej priečky. Ako najlepší tím si okrem putovného pohára odniesli:

• 3 x Klimatizácia aux air conditioner, ktoré venovala do pretekov spoločnosť Airfitting,
  • 3 x prúty Sportex catfire cs2 (Nahod.sk, Rybárske a športové potreby Sports – velkosklad, veľkoobchod, Sportex),
  • 3 x darčeková poukážka v hodnote 100 eur na nákup v rybárskom obchode RAW CARP SHOP.

Zdroj: Sumčiarske preteky Šintava

2. miesto patrí Oklay teamu s úlovkom o veľkosti 195 cm, ktorí si po minuloročnom treťom mieste o jednu priečku polepšili. Medzi cenami za druhé miesto si odniesli:

• 3 x Sportex catfire boje CS2 (Nahod.sk, Rybárske a športové potreby Sports – velkosklad, veľkoobchod, Sportex),
  • 3 x Sportex púzdro na 2 prúty,
  • 3 x Mad cat tričko,
  • 3x Chytacie pelety,
  • 3x darčeková poukážka v hodnote 100 eur v Rybárske potreby RYBA od nášho sponzora ELEKT, s. r. o.

3. miesto obsadil Makarska team s ich najväčším úlovkom o veľkosti 183 cm a za svoj výkon získali:

Novinkou tohto ročníka bolo aj ocenenie 4. miesta. Túto priečku obsadil Bomby team s ich najväčším uloveným sumcom o veľkosti 158 cm a tiež neodišli na prázdno: