05.08.2020, meniny má
reklama
19. septembra 2019

Súťaž pre všetkých amatérskych fotografov. Tému tohto ročníka je Voda a zapojiť sa môže každý

Súťaž pre všetkých amatérskych fotografov. Tému tohto ročníka je Voda a zapojiť sa môže každý
Zdroj: Vierka Mrlláková/pexels.com
reklama

Obec Vinohrady nad Váhom v spolupráci s občianskym združením Lepšie Vinohrady aj tento rok organizuje súťaž pre všetkých nádejných fotografov. Jedným z organizátorov je aj talentovaný miestny fotograf Majo Chudý, ktorý sa venuje krajinkárskemu fotografovaniu technológiou časozberného snímania. Jeho fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Tento rok sa koná už 6. ročník amatérskej fotosúťaže a jeho témou je Voda. Ak je fotenie vašim koníčkom a téma vás zaujala, neváhajte sa zapojiť. Nezáleží ani na tom, či bývate priamo vo Vinohradoch, alebo na opačnom konci Slovenska. Stačí vám iba chuť súťažiť, no predovšetkým túžba prezentovať vlastný pohľad na svet prostredníctvom objektívu.

Zdroj: Majo Chudý – organizátor súťaže

Aké sú podmienky súťaže?

Súťaž je určená pre všetkých amatérskych fotografov bez ohľadu na vek a bydlisko. Pri vytváraní fotografie môže byť použitá ľubovoľná fotografická technika. Následne treba fotografie vytlačiť na formát A4 a do 10. októbra 2019 priniesť na Obecný úrad vo Vinohradoch nad Váhom. Okrem toho musí byť na zadnej strane fotografie alebo na priloženom papieri uvedený názov fotografie a údaje o autorovi (meno, priezvisko, adresa, vek). Každý autor môže do súťaže prihlásiť najviac tri fotografie.

Autor: Vierka Mrlláková

Autor: Vierka Mrlláková

Autor: Vierka Mrlláková

Vyhodnotenie súťaže

O výsledkoch súťaže rozhodne odborná porota a divácke hlasovanie. Súťažné fotografie budú vystavené v Miestnom kultúrnom stredisku vo Vinohradoch nad Váhom v dňoch 11. októbra 2019 od 10:00 hod. do 17:00 hod. a 12. októbra 2019 od 14:00 hod. do 17:00 hod.. Odovzdávanie cien výhercom sa uskutoční v sobotu 12. októbra o 16:00 hod.

V rámci programu vyhodnotenia sa bude konať aj výstava fotografií Mira Bakalára, ktorý patrí ku špičke umelcov tohto fotografického žánru na Slovensku. Práve jeho fotografie boli inšpiráciou pre tohtoročnú tému súťaže. Zároveň sa na mieste podujatia bude konať súťaž o najkrajšie vyrezanú tekvicu a v sobotu 12. októbra 2019 bude prebiehať lampiónový sprievod so začiatkom o 17:00 hod.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miro Bakalár (@miro_bakalar),

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Majo Chudý – organizátor súťaže
Zdieľať na Facebooku