16.05.2022, meniny má
3. júna 2019

Svetový basketbal bude v Seredi už tento víkend. Okrem výborných zápasov máte šancu aj vyhrať auto

reklama

Už počas tohto víkendu sa na Námestí slobody v Seredi uskutoční 3. ročník Sereď Cup 2019 v 3×3 basketbale. Slovenská basketbalová asociácia (SBA) zaradila Sereď aj tento rok do medzinárodného turnaja známeho ako 3×3 Central Europe Tour. Basketbalová tour na Slovensku odštartovala 1. mája 2019 v Bratislave, kde sa odohral prvý tohtoročný turnaj.

Nasledovali Košice, Prievidza a tento víkend 7. – 8. júna 2019 bude basketbalom žiť Sereď. 3×3 Tour sa súbežne hrá na Slovensku, v Čechách aj v Poľsku. „Popularita 3×3 basketbalu neustále rastie a je nám cťou, že práve v Seredi môžeme opäť zorganizovať medzinárodný kvalifikačný turnaj,“ vyjadrili sa hlavní organizátori turnaja Martin LámalaRoman Adamčík. Ambasádorkou turnaja bude aj tento rok Seredčanka Bronislava Borovičková, bývalá reprezentantka SR, odchovankyňa seredského basketbalu a v súčasnosti generálna manažérka klubu Piešťanské Čajky.

Kids Cup 3×3

Pozitívne ohlasy účastníkov a predstaviteľov mesta Sereď priviedli organizátorov na myšlienku rozšíriť Sereď Cup na dvojdňovú akciu. V piatok 7. júna 2019 v čase od 8:30 hod. do 14:00 hod. sa uskutoční Kids Cup 3×3, kedy budú basketbalové ihriská patriť deťom seredských základných škôl. Už teraz vieme, že basketbalového zápolenia sa zúčastní minimálne 120 detí vo veku od 8 do 14 rokov. Po ukončení detských zápasov budú od 16:00 hod. basketbalové ihriská na Námestí slobody k dispozícii širokej verejnosti, kde si ich Seredčania budú môcť užiť naplno.

reklama

3×3 Sereď Cup

Program Sereď Cup 2019

Hlavný kvalifikačný turnaj v rámci 3×3 Tour sa uskutoční v sobotu 8. júna 2019 od 9:00 hod. Je rozdelený do štyroch kategórií – U18 chlapci, U18 dievčatá, ženy a muži. Prihlasovanie tímov na turnaj stále trvá, preto ak chcete byť aj vy súčasťou basketbalovej akcie roka, neváhajte a prihláste svoj tím priamo na tomto linku FIBA. Štartovné pre kategórie U18, teda mládež do 18 rokov, je grátis. Štartovné pre zvyšné dve kategórie je 25 eur za družstvo. Iba pripomenieme, že minulý rok bolo prihlásených rekordných 35 družstiev. Turnaja sa zúčastnila kompletná slovenská špička, ale aj silné medzinárodné tímy zo Slovinska, Srbska a Česka.

Novinka turnaja

Organizátori prestížneho športového podujatia pozývajú aj tento rok všetkých Seredčanov na kvalitný basketbal v podaní slovenských aj európskych tímov. A chýbať nebudú ani domáce seredské tímy. Vďaka tomu, že Sereď Cup bol zaradený do medzinárodnej siete turnajov 3×3, dochádza k zásadnej novinke.

„Víťazi v kategórii mužov obdržia podľa získaného umiestnenia tzv. prize money, teda zaujímavé finančné ohodnotenie. Zároveň tým aj vyššie hodnotenie do bodového ratingu FIBA, čo nepochybne zvýši športovú úroveň celého podujatia,“ vysvetlil organizátor Roman Adamčík.

Prekvapenie pre divákov

„Pre divákov, ktorí prídu na 3×3 Sereď Cup, máme pripravenú fantastickú cenu v podobe exkluzívnej zážitkovej výhry,“ dodal organizátor Martin Lámala. V sobotu 8. júna popoludní sa uskutoční na basketbalových kurtoch počas play – off zápasov strelecká súťaž pre verejnosť. Výherca získa ako cenu auto BMW na celý víkend. Túto krásnu výhru do súťaže venoval jeden z partnerov podujatia Bavaria TT. Príďte aj vy povzbudiť vašich favoritov a užiť si skvelý basketbalový víkend 7. – 8. júna 2019 na Námestí  slobody v Seredi.

Finálové turnaje 3×3 Central Europe Tour

Posledný slovenský kvalifikačný turnaj sa odohrá 15. júna 2019 v Handlovej. Po ňom bude 13. júla 2019 nasledovať finálový turnaj v Eurovei v Bratislave. Víťazi jednotlivých regionálnych kôl postúpia na medzinárodný finálový turnaj do Pardubíc, ktorý je naplánovaný na 20. – 21. júla 2019. Víťaz finálového turnaja z Pardubíc postúpi na FIBA 3×3 World Tour 2019, ktorého finále sa uskutoční 3. – 4. augusta 2019 v Prahe.

Zdroj: 3×3.sk

Páčil sa vám tento článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku