23.09.2020, meniny má
reklama
4. januára 2020

Takto bude vyzerať štadión ŠKF Sereď po rekonštrukcii. Páči sa vám tento moderný dizajn?

Takto bude vyzerať štadión ŠKF Sereď po rekonštrukcii. Páči sa vám tento moderný dizajn?
Zdroj: Denník Šport
reklama

O rekonštrukcii nášho futbalového štadiónu sa napísalo už veľa článkov, no až teraz si môžeme pozrieť vôbec prvé vizualizácie. Denník Šport priniesol vo svojom vydaní z 30. decembra 2019 novinku, na ktorú čakali azda všetci futbaloví fanúšikovia z nášho mesta.

Minulý rok zažívali naši futbalisti a fanúšikovia historicky prvú účasť v najvyššej futbalovej lige a myslíme, že predviedli fantastický celosezónny výkon a skončili na fantastickom šiestom mieste. Nováčik ligy predviedol svoju nespornú kvalitu, ktorú zdvojnásobilo nadšenie z postupu medzi elitu.

Jediné, čo však stále chýbalo a chýba k dokonalosti, je štadión, ktorý by spĺňal kritériá najvyššej súťaže. Terajší štadión totiž nespĺňa kritériá ani tretej ligy, a tak museli naši futbalisti hrávať na myjavskom štadióne. Ten je od Serede vzdialený niekoľko desiatok kilometrov a túto vzdialenosť bola ochotná precestovať len menšia skupina skalných fanúšikov.

Takto bude štadión vyzerať po rekonštrukcii

K dispozícii máme zatiaľ iba stránku z Denníka Šport, no pracujeme na získaní viacerých vizualizácií. O tie sa postaralo ONA STUDIO a musíme uznať, že ich návrh štadióna vyzerá naozaj fantasticky. Toto štúdio sa postaralo napríklad aj o novovybudovaný autosalón Bavaria TT.

Ako môžete vidieť, moderný dizajn dopĺňa aj nová tribúna na protiľahlej strane štadióna. Pozorné oko fanúšika si všimne, že z areálu zmiznú tenisové kurty. Štadión bude projektovaný pre 4 000 fanúšikov a podľa člena dozornej rady Miroslava Buchu by mal štadión slúžiť aj na rôzne iné športové, spoločenské či kultúrne aktivity a svojím vzhľadom by mal byť ozdobou nášho mesta. S rekonštrukciou by sa podľa všetkých informácií malo začať v priebehu jarnej časti ligy 2019/2020.

„Dovoľte mi za nás všetkých srdečne poďakovať obyvateľom mesta Sereď, ktorí prostredníctvom poslancov mestského zastupiteľstva odsúhlasili príspevok na rekonštrukciu, Úradu vlády za vyhovenie žiadosti mesta Sereď o príspevok na rekonštrukciu a každému jednému podporovateľovi nášho klubu.“ Miroslav Bucha pre Denník Šport

Štadión bude teda financovaný následovne: Vláda Slovenskej republiky vyčlenila dva milióny eur, Mesto Sereď vyčlenilo na rekonštrukciu jeden milión eur z mestského rozpočtu a prostredníctvom mestskej spoločnosti jeden milión eur formou úveru, ktorý sa zaviažu splácať akcionári klubu.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Denník Šport
Zdieľať na Facebooku