26.04.2024, meniny má
21. januára 2019

Talentovaná Emilie Fogelová získala striebro na Majstrovstvách Západoslovenského atletického zväzu

O mladučkej nádeji atletiky Emilie Fogelovej sme písali už v predchádzajúcich článkoch. Veľmi nás teší, že aj v rámci atletiky má naše mesto zastúpenie na stupňoch víťazov. Tentokrát Emilie dokázala zdolať silnú konkurenciu v rámci Majstrovstiev Západoslovenského atletického zväzu.

V nedeľu 20. 1. 2019 sa uskutočnili Majstrovstvá ZsAZ v Banskej Bystrici. Emilie Fogelová na nich reprezentovala Základnú školu Juraja Fándlyho aj naše mesto v kategórii najmladších žiačok hneď v dvoch disciplínach – beh na 60 m a beh na 600 m. Za výkony, ktoré predviedla, jej patrí veľká gratulácia a poďakovanie za vzornú reprezentáciu školy a mesta Sereď.

V behu na 60 m sa spomedzi 63 pretekárok prebojovala do B finále (5 žiačok) a skončila celkovo na 10. mieste. V behu na 600 m bežala hneď v prvom rozbehu a z 32 pretekárok sa umiestnila na 2. mieste. V silnej konkurencii atletických klubov sa naša Emilie nestratila a veríme, že úspechov z atletických súťaží bude na jej konte ešte viac.