04.06.2023, meniny má
31. januára 2019

Talentovaný Seredčan Michal vytvára nádherné portréty. Pozrite sa, ako takýto obraz vzniká

reklama

Naše mesto je plné talentovaných ľudí a my vám ich chceme všetkých postupne predstaviť. O niektorých ste sa už mohli na našich stránkach dočítať a dnes vám prinášame článok o ďalšom seredskom talente.

Michal Bardiovský nás zaujal svojimi jedinečnými kresbami. Má 27 rokov, z toho sedem rokov už žije v našom meste. Takže ho pokojne môžeme považovať za Seredčana a sme veľmi radi, že sa nám tu rozvíja takýto talent. Ako nám Michal prezradil, kreslenie ho bavilo odmalička, no nejako mu nevenoval dostatok pozornosti. Jedným dychom ale dodáva, že kresliť po lavici a obkresľovať portréty z učebníc bola jeho špecialita a najväčšia záľuba.

“Chvíľu som chodil aj na výtvarný krúžok, ale nechytilo ma to. Jednoducho, nebavilo ma kresliť vázu alebo misku s ovocím.”

Krúžok po štvrtej hodine vzdal a začal sa venovať niečomu inému. Po rokoch bez kreslenia si jedného dňa niekedy pred pár týždnami povedal, že to skúsi znova a po svojom. Ešte v ten deň navštívil papiernictvo a kúpil si ceruzku, gumu a strúhadlo. Pustil sa do kreslenia toho, čo má rád a začal svojou svadobnou fotkou. Potom chcel manželke urobiť radosť, tak nakreslil ich zlatého retrievera. Blízkemu okoliu a rodine sa to páčilo, tak pokračoval ďalej.

reklama

Kresliť ho bavilo stále viac

Michal svoj voľný čas venoval kresleniu a každou kresbou sa zlepšoval. Niektoré kresby si zavesil na svoje sociálne siete a reakcia ho veľmi milo prekvapila. Začali sa mu ozývať ľudia, či by im nenakreslil ich portrét alebo psa, a tak sa to celé začalo. Každá kresba Michalovi dodávala motiváciu pokračovať.

Keďže je veľký fanúšik Sajfu, napadlo mu, že nakreslí aj jeho portrét. Cez Sajfove videá na youtube spoznal jeho kameramana Borisa a povedal si, že skúsi nakresliť aj jeho. Práca na týchto dvoch portrétoch mu trvala približne štyri dni. Počas toho, ako pracoval na Borisovej kresbe, tento mu okomentoval fotku, na ktorej ho mal rozkresleného. Boris potom zdieľal Michalov profil aj na Instagrame, kde má vyše 16 000 sledovateľov, a to začínajúceho umelca vždy poteší.

Na čom momentálne Michal pracuje?

Momentálne pracuje na portréte svojho otca a dedka. Ako môžete vidieť na fotkách, Michal má svoj osobitý štýl, vďaka ktorému postupne vznikajú krásne portréty. Ako hovorí, v pláne má toho ešte veľa, no každá kresba si vyžaduje určitý čas a takéto niečo nie je pásová výroba. Časom by chcel do kresieb zakomponovať aj viac farieb, no zatiaľ zostáva pri čierno-bielej. Ako vyzerá proces tvorby takýchto portrétov, môžete vidieť na jeho Facebooku Michal Bardiovský – Kreslenie ceruzkou alebo na jeho Instagrame. Tohto Seredčana vám určite odporúčame sledovať.

My sa už teraz tešíme na ďalšie Michalove rukou kreslené portréty známych alebo aj menej známych ľudí, ktoré nás dostanú svojou reálnosťou. Ak sa vám Michalova tvorba páči, podporte ho napríklad tak, že tento článok zazdieľate pre vašich priateľov.

Páčil sa vám tento článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku