02.07.2020, meniny má
15. marca 2020

Táto skupina vám poradí, ako sa učiť s deťmi doma, kým budú školy v Seredi zatvorené

Táto skupina vám poradí, ako sa učiť s deťmi doma, kým budú školy v Seredi zatvorené
Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk/Fany Ambrózyová
reklama

Od pondelka 16. marca 2020 sa na ďalších 14 dní zatvárajú všetky školy. Situácia je vyhlásená ako preventívne opatrenie proti šíreniu koronavírusu. Vyhlásenie je mimoriadne, preto žiaci a študenti naďalej dostávajú úlohy na doma a školské povinnosti ich napriek tomu neminú. K tomu, ako sa učiť s deťmi doma, vám odteraz môže pomôcť aj táto skupina na Facebooku.

Zavretá škola – ako učiť doma. Takýto názov nesie novovzniknutá skupina na Facebooku, ktorá môže pomôcť aj našim Seredčanom. Hoci vznikla len v stredu 11. marca, rastie veľmi rýchlo a momentálne sa do nej pripojilo viac ako 3000 ľudí. Medzi nimi sú aj pedagógovia, riaditelia škôl a pravdepodobne aj budúci minister školstva.

Príspevky pomôžu k efektívnemu učeniu na doma

Členovia sa už v skupine aktívne zapájajú a vďaka ním tam momentálne nájdete rôzne efektívne pomôcky na učenie, videá, odkazy, súbory a cenné rady. Peter Farárik, autor projektu Lepšia geografia, v nej sprístupnil bezplatne veľkú časť svojich učebných materiálov.

Cieľom tejto skupiny je navzájom sa povzbudzovať, prinášať zaujímavé nápady, informácie, videá a linky pre tých školákov, rodičov a učiteľov, ktorí teraz náhle zostali doma, lebo školy boli zavreté. Domáci školáci majú zažité, že učenie doma môže byť zábavné a zároveň veľmi efektívne. Nech sa páči, nechajme sa vzájomne inšpirovať, informuje administrátor skupiny.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Zavretá škola - ako učiť doma
Zdieľať na Facebooku