02.10.2023, meniny má
15. augusta 2022

Táto vymyslená fáma obletela celú Sereď. Meander sa rozširovať nebude a BILLA či Pohostinstvo Papuča zostávajú na svojich miestach

Táto vymyslená fáma obletela celú Sereď. Meander sa rozširovať nebude a BILLA či Pohostinstvo Papuča zostávajú na svojich miestach
Zdroje: Seredsity.sk/google.com
reklama

Lokalita bytového komplexu Meander sa nachádza v širšom centre Serede pri supermarkete BILLA na Kukučínovej ulici, v tesnej blízkosti škôl, obchodov a služieb. Výstavba bytového komplexu Meander začala ešte v apríli roku 2007. Hoci „zabral“ priestor už roky očakávaného kúpaliska, priniesol možnosti bývania pre mnohých ľudí.

Malo ísť o nové sídlisko s kvalitným a príjemným bývaním najmä pre mladé rodiny. Výstavbu začala spoločnosť SLS Sereď s.r.o. Bratislava, ktorá však postavila iba dva bytové domy zo šiestich plánovaných.

O byty v tejto lokalite nebol v tom čase až taký záujem, ako investor predpokladal, a roky trvalo, kým sa byty predali. Investor z Izraela vtedy sľúbil majiteľom bytov detské ihrisko, fontánu, jazierko aj veľa zelene.

Okrem toho sa zaviazal, že vyasfaltuje Kukučínovú ulicu – príjazdovú komunikáciu. Nakoľko dlhoročné rokovania mesta s touto firmou neprinášali žiadny výsledok, mesto muselo v roku 2014 v plnej miere zafinancovať výstavbu tejto cesty z vlastných finančných prostriedkov.

reklama

Zdroj: seredskenovinky.sk

Nový majiteľ, ďalšia výstavba

V septembri 2015 odkúpila pozemky spoločnosť MEANDER SEREĎ, s. r. o. a rozhodla sa pokračovať v projekte, na ktorý bolo vydané stavebné povolenie. Ako vtedy uviedol konateľ spoločnosti Ivan Zatloukal pre Seredské novinky: „Zo šiestich plánovaných objektov tam boli doteraz bývalou firmou postavené iba dva. My sme odkúpili pozemok pre výstavbu štyroch bytových domov.“

Svoje plány s bytovým komplexom prišli predstavitelia firmy predstaviť aj na zasadnutie mestského zastupiteľstva vo februári 2016. Poslanci si tak mohli pozrieť aj aktuálnu vizuálizáciu. Tá sa im síce páčila, ale po predošlých skúsenostiach dúfali, že všetko bude vyzerať naozaj tak, ako projekt a nový investor sľubuje.

Postupne však boli do konca roka 2021 postavené, dokončené a predané byty v štyroch sľúbených bytových domoch Platan, Gaštan, Čerešňa a Slnečnica.

Meander sa rozširovať nebude

Nedávno sa v Seredi rozšírila „kačica“, že Meander sa bude ďalej rozširovať a v dôsledku toho bude zrušená predajňa BILLA aj Pohostinstvo Papuča. Zisťovali sme teda, kde je pravda.

Podľa vyjadrenia zástupkyne predajne BILLA nie je pravda, že by sa rušila predajňa na Cukrovarskej ulici. Predajňa v Seredi bude naďalej prevádzkovaná.

Zástupca firlmy Meander Ing. Zatloukal sa vyjadril tiež negatívne: „O rušení predajne BILLA a následnej výstavbe bytových domov v danej lokalite ma nikto nekontaktoval a o ďalšom rozšírení Meandru na tomto pozemku nemáme žiadne informácie.“

Informácie nám poskytla aj majiteľka Pohostinstva Papuča, ktorá jednoznačne vyvrátila akékoľvek špekulácie o predaji či zatvorení jej prevádzky.

Zdroj: meander.eu.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, reality.trend.sk, spoločnosť Meander, meander.eu.sk
Zdieľať na Facebooku