04.03.2024, meniny má
28. januára 2024

Tenisový klub TK Sereď má pod svojimi krídlami veľké talenty, ktorým sa darilo v závere minulého aj na začiatku tohto roka

Tenisový klub TK Sereď má pod svojimi krídlami veľké talenty, ktorým sa darilo v závere minulého aj na začiatku tohto roka
Zdroj: FB TK Sereď
reklama

Detskí tenisti alebo aj mladí hráči, ktorí sa venujú tomuto športu, sa intenzívne snažia rozvíjať svoje zručnosti a schopnosti na tenisových kurtoch. Pre mnohých z nich je cieľom postúpiť na profesionálnu úroveň a stať sa významnými hráčmi v dospelých kategóriách.

Takýchto talentovaných tenistov máme aj v Seredi. TK Sereď reprezentuje na súťažiach Sofia Sedláková, ktorá zvíťazila na turnaji v Trenčíne. Novou posilou klubu je Ľubko Tomašovič, ktorý má už tiež na konte zopár úspechov.

Sofia nedala súperkám šancu

Skvelý začiatok nového roka zaznamenala seredská hráčka klubu Sofia Sedláková. Od piatka 20. januára 2024 do pondelka 22. januára 2024 sa uskutočnil turnaj dorasteniek triedy “C“ TENKUR CUP 2024, ktorý usporiadal TK Tenkur Trenčín.

Sofia v 1. kole turnaja zdolala súperku A. Dimitrovu hladko s výsledkom 6:0, 6:0. V 2. kole sa Sofia stretla so súperkou D. Podolskou, ktorú zdolala po 2,5 hod. náročnom zápase s výsledkom 7:6 a 6:2.

reklama

Zdroj: FB TK Sereď

Najnáročnejší zápas čakal na Seredčanku Sofiu v osemfinále turnaja, kde nastúpila proti nasadenej jednotke turnaja L. Scheberovej. Po veľmi ťažkom trojsetovom boji sa z víťazstva tešila Sofia výsledkom 2:6, 6:3 a 11:9. V semifinále si so svojou disciplinovanou hrou poradila aj s rovesníčkou A. Palanovou a to s výsledkom 6:3 a 6:3.

Vo finále sa Sofia stretla s ďalšou ťažkou súperkou S. Hargašovou. Vo vyrovnanom zápase nakoniec dominovala Sofia a tak sa stala celkovou víťazkou turnaja.

Pripájame sa ku gratulantom a Sofii prajeme veľa úspešných zápasov.

Zdroj: FB TK Sereď

Ďalší tenisový talent v TK Sereď

Tenisový klub TK Sereď má od konca minulého roka nového nadaného člena. Novým reprezentantom v kategórii „mladší žiaci“ sa stal talentovaný Ľubko Tomašovič, ktorý má už na konte niekoľko tenisových úspechov.

Ľubko dosiahol v decembri minulého roka skvelé výsledky. Postúpil do štvrťfinále vo dvojhre a zvíťazil vo štvorhre so spoluhráčom Samuelom Zubercom na antukovom turnaji mladších žiakov v kategórii “C”, ktorý sa konal v Dunajskej Strede. Taktiež postúpil do osemfinále v dvojhre na Halových regionálnych majstrovstvách v Leviciach.

TK Sereď

Zdroj: FB TK Sereď

Podľa vedenia klubu spočíva výnimočnosť Ľubka okrem vysokého nasadenia aj v jeho obľúbenom jednoručnom backhande. Jeho najväčším tenisovým vzorom je 20-násobný grandslamový víťaz a jeden z najlepších tenistov Roger Federer.

Sme veľmi radi, že deti navštevujúce rôzne druhy seredských športových klubov sú také úspešné a nepochybujeme, že o nich budeme ešte počuť.

Zdroj: FB TK Sereď

Zdroj: FB TK Sereď

Zdroj: FB TK Sereď

Zdroj: FB TK Sereď

 

Zdroje: FB TK Sereď
Zdieľať na Facebooku