01.03.2021, meniny má
23. decembra 2020

Tento rok novoročný ohňostroj v Seredi nebude. Dá sa to však brať aj pozitívne

Tento rok novoročný ohňostroj v Seredi nebude. Dá sa to však brať aj pozitívne
Zdroj: unsplash.com
reklama

Rok 2020 nás všetkých prinútil v určitom smere pristúpiť k novým skutočnostiam. Zvyknúť si na nové veci, dodržiavať opatrenia, aké sme predtým v našich životoch nemuseli, či počúvať veci, ktoré nám veľmi často nehrali do karát. Dôležité je uvedomiť si, že sme to takto mali všetci. Síce sa táto „koronakríza“ dotkla niekoho viac, iného zas menej, každý sme počas tohto roka svojím spôsobom trpeli.

Situácia nenahrávala kultúre, podnikateľom ani rodinným udalostiam. Viaceré podujatia, na ktoré sme sa všetci tešili alebo sme verili, že sa uskutočnia, sa však zrušili. Medzi takéto podujatia patrí aj tradičný silvestrovský ohňostroj, na ktorý sa tešili hlavne tí najmenší.

Samospráva rozhodla

Protiepidemiologické nariadenia, ktoré v súčasnosti platia v našej republike, zakazujú organizovanie hromadných podujatí. Medzi takéto podujatia jednoznačne patrí aj ohňostroj, hoci táto udalosť prebieha pod holým nebom. Ohňostroj mal každý rok obrovský úspech, na parkovisku pred budovou Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi sa zakaždým stretlo množstvo ľudí.

Samospráva mesta Sereď tento rok radšej dala na odporúčania krízového štábu a zachovala sa zodpovedne. Novoročný ohňostroj sa rozhodli zrušiť. Všetky ušetrené financie za tohtoročné neuskutočnené podujatia sú uložené v rezervnom fonde. Plánuje sa ich využitie na neskoršie ďalšie investície.

Má to aj svetlé stránky

Hoci príchod roka 2021 oslávime len doma s najbližšími, zrušenie ohňostroja má aj svetlé stránky. Mnohí ľudia si ani neuvedomujú, koľko škody narobí ohňostroj v prírode. Desiatky vyľakaných psov či iných domácich zvierat, dezorientovaných vtákov či neskutočný neporiadok v prírode po obaloch ohňostrojov sú každoročným obrovským mínusom ohňostrojov. Veríme, že si to uvedomí aj väčšina ľudí.

To, že sa takto rozhodla konať samospráva, by mohlo väčšinu ľudí inšpirovať k podobnému. Majme na pamäti, že, ak si želáme, aby táto situácia pominula, musíme byť zodpovední. Veríme, že väčšina vás strávi príchod Nového roka vo svojej „bubline“ s najbližšími, so symbolickou prskavkou na svojom balkóne. Čím skôr si uvedomíme dôležitosť dodržiavania opatrení, tým skôr sa vrátime do normálneho života.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku