19.04.2024, meniny má
17. júna 2021

Tento víkend nás čakajú tropické horúčavy. Ktoré kúpaliská v blízkosti Serede otvoria svoje brány?

Tento víkend nás čakajú tropické horúčavy. Ktoré kúpaliská v blízkosti Serede otvoria svoje brány?
Zdroj: unsplash.com/bratislavskykraj.sk/pixabay.com
reklama

Už tento víkend odštartuje na Slovensku vlna horúčav, ktorá poteší všetkých milovníkov leta a kúpania. Preto sme pre vás pripravili výber aquaparkov, jazier a kúpalísk v dostupnej blízkosti Serede, ktoré budú v prevádzke práve tento víkend.

Podľa imeteo.sk teploty vystúpia v sobotu na tropických 35 °C, ktoré sú ako stvorené na príjemné chvíle strávené pri vode. Nezabudnite však v priestoroch aquaparkov dodržiavať stanovené hygienické opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19. Pri každom výbere nájdete aktuálny cenník na letnú sezónu 2021 a otváracie hodiny.

Aquarea Čierna Voda

Toto krásne prírodné jazero nám spríjemňuje letné sézóny už od roku 2011. Nachádza sa v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany-Nové Osady a Čiernou Vodou. Skvelý deň v areáli si užijú rodiny s deťmi, potápači, športovci, rybári a všetci tí, ktorí majú radi prírodu a hľadajú miesto pre relax.

Pre toto jazero je charakteristická krásna tyrkysová voda, ktorú v okolí len tak nenájdete. Čierna Voda sa nachádza 28 kilometrov od Serede, čo znamená, že autom tam budete za cca 25 minút. Kúpalisko je cez víkend otvorené od 9.00 do 19.00 hod.

reklama

Cena celodenného vstupného do plážovej zóny Aquarea Čierna Voda – Areál športu a relaxu je 6 eur pre dospelého, zdarma pre dieťa do 3 rokov a 4 eurá pre dieťa od 4 – 14 rokov, ako aj pre dôchodcu, ZŤP a sprievod ZŤP. Kompletný cenník platný pre sezónu 2021 nájdete na tomto odkaze. V súvislosti s prevenciou COVID-19 uverejnila Aquarea pravidlá správania sa v areáli.

Zdroj: Aquarea.sk

Zdroj: aquarea.sk

Zdroj: Aquarea.sk

Aquapark Trnava

Komplex zahŕňa relaxačný, oddychový, detský a vonkajší bazén a tiež dva tobogány. Nájdete tu zábavu a oddych v každom ročnom období pre všetky vekové kategórie, ktorú vám ponúka 5 bazénov s vyhrievanou vodou, wellness s 8 saunami a dvoma vírivkami, klasické a thajské masáže.

Kúpalisko ponúka aj rôzne atrakcie pre deti a dospelých, ako lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha či plávajúce lekná. Pre najmenšie deti je k dispozícii detská zóna, ktorá je jednou z častí vonkajšieho bazéna. Milovníci vodného adrenalínu si môžu užiť aj jazdu dvoma tobogánmi. Otváracie hodiny sú v čase od 9.00 hod. do 19.00 hod.

Vstupné je rozdelené podľa toho, ktorú časť aquaparku chcete navštíviť a podľa času. Celodenný vstup pre dospelých je 21 eur a pre deti do výšky 1,5 metra 15 eur. Deti do výšky 1 metra majú vstup zadarmo. Podmienky vstupu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: aquaparktrnava.sk

Zdroj: aquaparktrnava.sk

Zdroj: aquaparktrnava.sk

Kúpalisko Castiglione v Trnave

Toto letné kúpalisko s vyhrievanou vodou nájdete v susedstve športového areálu na ulici J. Slottu a je využívané každoročne počas letnej sezóny. Jeho súčasťou je veľký plavecký bazén, detské bazény, volejbalové ihrisko a prevádzka občerstvenia. Kapacita kúpaliska je 1 500 návštevníkov. Bazén je v prevádzke od 1. júna a teplota vody je 28 stupňov Celzia.

Kúpalisko je otvorené od 9.00 hod. do 19.00 hod. Celodenný vstup pre dospelých je 6 eur a vstupenka po 15.00 hod. je za 4 eurá. Pre deti a mládež od 7 do 18 rokov za 3 eurá a deti do 6 rokov 0,10 centov. Celý prehľad vstupného na letnú sezónu 2021 nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: sprava.trnava.sk

Letné kúpalisko v Hlohovci

Kúpalisko sa nachádza na okraji mesta Hlohovec v krásnom prostredí zámockej záhrady. Každého návštevníka osloví nielen príjemným prostredím, ale aj ponukou bazénov. Ponúka dva vonkajšie bazény otvorené v sezóne počas júna až augusta a jeden krytý bazén, ktorý je v prevádzke celoročne. Voda v bazénoch je vyhrievaná solárnymi panelmi na teplotu 26 – 28 °C.

Pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych, je k dispozícii basketbalové, nohejbalové, futbalové, plážové a golfové ihrisko či tenisové kurty. Zacvičiť si tiež môžete na workoutovom ihrisku a pre tých najmenších bolo vybudované nové detské ihrisko s hojdačkami, trampolínou a preliezkami. V krytej časti areálu sa nachádza moderne vybavená posilňovňa a suchá sauna.

Areál kúpaliska vrátane bufetu na terase je v prevádzke od 1. mája 2021 denne od 15.00 hod. do 20.00 hod. Cenník na letnú sezónu 2021 zatiaľ nebol zverejnený, no minulý rok stál celodenný vstup pre dospelých 4 eurá a pre deti od 3 do 15 rokov 2,50 eur. 

Zdroj: playtime.sk

Aquapark Senec

Aquapark ponúka 5 bazénov v celoročnej prevádzke (plus 1 dojazdový bazén k vnútornému tobogánu), ďalšie dva bazény v letnej prevádzke (plus 5 dojazdových k vonkajším tobogánom a šmýkačkám). V lete môžete v areáli relaxovať aj aktívne a zahrať si plážový volejbal, minifutbal, petang alebo badminton.

Letný areál bol otvorený 11. júna 2021 a k dispozícii je už väčšina toboganov. Vonkajšie bufety plánuje aquapark otvoriť postupne, no zatiaľ si môžete pochutnať v „Grile“, „Pool Bare“ či sladkom bufete. Čoskoro pribudne aj „Pizza“ a „Burger“. Otváracie hodiny sú v čase od 9.00 hod do 21.00 hod. 

Celodenný vstup pre dospelých je v cene 24,90 eur, zvýhodnené lístky pre deti, študentov a seniorov sú v cene 19,90 eur. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: slovakia.travel

Zdroj: danubeislands.sk

Slnečné jazerá Senec

Najnavštevovanejšie letné stredisko cestovného ruchu na Slovensku je naozaj obrovské. Preto je areál pre lepšiu orientáciu rozdelený podľa svetových strán na južnú a severnú stranu. Slnečné jazerá ponúkajú naozaj obrovskú škálu možností, a to nehovoríme len o kúpaní.

Okrem tenisových, futbalových, volejbalových a detských ihrísk tu nájdete požičovňu člnov a vodných bicyklov alebo rôzne tobogány. Ak plánujete ostať aj cez noc, môžete sa zabaviť na rôznych diskotékach alebo hudobno-zábavných predstaveniach.

Vstupné sa vyberá v časoch od 9.00 hod. do 18.00 hod. Prechod cez južnú stranu nebude možný. Brány sú kontrolované a strážené bezpečnostnou službou, otvárajú sa o 3.00 hod do 8.45 hod. Južná brána „Drutechna“ je presmerovaná k hlavnej bráne a bráne železnica od 09.00 hod. do 17.45 hod.

Denný vstup do všetkých zón pre dospelú osobu je v cene 3 eurá a jednotné vstupné od 16.00 do 18.00 hod. je 1 euro. Deti, ZŤP a seniori majú vstup v cene 2 eurá. Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: bratislavskykraj.sk

Zdroj: srdcomposlovensku.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: aquarea.sk, aquaparktrnava.sk, sprava.trnava.sk, trnava-live.sk, kamnavylet.sk, bhhc.sk, aquaparksenec.sk, slnecnejazera.eu
Zdieľať na Facebooku