23.07.2024, meniny má
14. marca 2023

Termál centrum Galandia otvorí svoje brány po polročnej prestávke. Kedy ju budete môcť opäť navštíviť?

Termál centrum Galandia otvorí svoje brány po polročnej prestávke. Kedy ju budete môcť opäť navštíviť?
Zdroj: Termál centrum Galandia
reklama

Po takmer polročnej prestávke sa obyvatelia Galanty a okolitých miest a obcí môžu tešiť na znovuotvorenie Termál Centra Galandia. Informáciu potvrdil pre Trnavské rádio viceprimátor Galanty Peter Závodský.

Aquapark zatvoril svoje brány v septembri minulého roka. Dôvodom boli vysoké ceny energií. Dnes to vyzerá tak, že návštevníkov privíta už o niekoľko mesiacov, dokonca týždňov.

Kedy bude otvorená?

Známy aquapark patrí k obľúbeným miestam rodín a jednotlivcov, ktorí sem cestujú za rozptýlením a poriadnym oddychom. Jeho široká ponuka zábavných atrakcií zaručuje vodnú zábavu pre rôzne vekové kategórie.

Viceprimátor Peter Závodský vymenoval spoločne s primátorom Petrom Kolekom pracovnú skupinu, ktorá bude zodpovedná za znovuotvorenie Galandie. Závodský dodal, že bude zodpovedná po ekonomickej, technickej a personálnej stránke.

reklama

Podľa Závodského spravia všetky nevyhnutné kroky k tomu, aby otvorili do konca apríla alebo začiatkom mája. Okrem pracovnej skupiny mesto pripravilo výberové konanie aj na nového konateľa spoločnosti. Podľa zákona musí byť Galandia otvorená do 15. júna tohto roku.

Zdroj: Termál centrum Galandia

Položili ju vysoké náklady

Galandia bola zatvorená v septembri minulého roku, kedy o tom rozhodlo ešte bývalé vedenie mesta. Jej prevádzku vtedy označil bývalý primátor Peter Paška za luxus.

„My zatvárame luxus, aby sme zachovali základné funkcie mesta. Nezavriem školy, nezavriem škôlky, nezavriem domov sociálnych služieb, neobmedzím činnosť inštitúcií, ale zastavím činnosť Galandie, ktorá je naozaj luxusom,“ uviedol predchádzajúci primátor Peter Paška.

Otvorenie Galandie minulý rok prilákalo mnoho návštevníkov, no ani tento fakt nedokázal pokryť náklady na jej prevádzku.

Vstupenky vám neprepadnú

Z ponuky Termál centra Galandia si vyberie naozaj každý. Čakať na vás budú vodné atrakcie, plážové športy a chýbať nebude ani skvelé občerstvenie. V bazénovej hale nájdete štyri nerezové vnútorné bazény v celkovej rozlohe 513 metrov štvorcových.

Využiť môžete aj fínsku, parnú či infra saunu, ktoré majú blahodarné účinky na váš organizmus. Uniknúť od povinností bežných dní vám pomôže výber z ponuky klasickej alebo relaxačnej masáže.

Pokiaľ ste si kúpili vstupenky pred zatvorením Galandie, dobrou správou je, že ich platnosť sa predlžuje až do 21. decembra 2023.

Zdroj: Termál centrum Galandia

Zdroje: trnavske.radio, galandia.sk
Zdieľať na Facebooku