16.05.2022, meniny má
3. mája 2022

Tešíte sa na tohtoročné samozbery jahôd? V Majcichove sa pestovateľom podarilo zachrániť úrodu pred mrazmi

Tešíte sa na tohtoročné samozbery jahôd? V Majcichove sa pestovateľom podarilo zachrániť úrodu pred mrazmi
Zdroj: FB Broskyne a Jahody Majcichov
reklama

Určite nám dáte za pravdu, že jahody patria medzi jedno z najobľúbenejších letných ovocí. S prvými slnečnými lúčmi a teplým májom začíname všetci snívať o tejto sladkej červenej dobrote, ktorá má mnoho benefitov.

O vynikajúcej chuti domácich jahôd sa nemusíme ani baviť a využiť ich môžete na milión spôsobov. Či len tak do ruky, na koláč, do džemu alebo rozmixované zamraziť a počas horúcich letných dní si vychutnať skvelú ľadovú dreň bez éčok či pridaných cukrov.

Jahody z obchodu podľa nás nie sú tie pravé jahody. No ako sa dostať k domácim jahodám, ak nemáte vlastnú záhradku alebo rodinu a známych, ktorí by vás nimi ponúkli? Riešenie je jednoduché a vzdialené len zopár kilometrov od nášho mesta. Najbližšie samozbery k Seredi sú vo Vlčkovciach a Majcichove.

Majcichov je raj všetkých milovníkov jahôd

Neďaleká obec Majcichov, ktorá je vzdialená od nášho mesta približne 10 kilometrov (12 minút autom), sa už o mesiac stane vyhľadávanou destináciou plnou sladkých a chutných jahôd, ale aj ďalšieho ovocia. Dozrievanie jahôd sa pomaly, ale s istotou blíži, ako uverejnila na Facebooku aj spoločnosť pána Romana Pinčeka, ktorá je zodpovedná za jeden z majcichovských samozberov.

reklama

zdroj: FB Broskyne a Jahody Majcichov

Zachránili úrodu pred mrazmi

Tohtoročné aprílové počasie bolo naozaj bláznivé a prekvapilo nás aj zopár intenzívnych mrazov. Jahody, ale aj iné kvety ovocných stromov bolo treba zachrániť pred mrazmi. V Majcichove sa to podarilo, na jednu mrazivú noc sa pripravovali aj tri dni.

Pozitívom je, že aj keď mali pestovatelia vyššie náklady na zachránenie samotných plodov, cena jahôd u nich zostane aj naďalej rovnaká. Nazbierať si kilogram jahôd môžete teda za 2,50 eur. K jahodám pribudnú aj marhule, broskyne a slivky. O tých vás plánujú informovať na svojom Facebooku čoskoro. 

„Jahôdky už pekne kvitnú a očakávaný prvý samozber bude cca 1. júna (predbežne budeme informovať). Tento rok bude iba samozber, naoberané jahôdky sa nebudú predávať. O cenách a objednávkach marhúľ, broskýň a sliviek vás budeme informovať v ďalšom statuse,“ upresnili.

O samozbere nielen v Majcichove ale aj v ďalších dedinách a jeho zahájení vás budeme ešte informovať, tak ako vás informujeme každý rok.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Broskyne a Jahody Majcichov
Zdieľať na Facebooku