08.12.2023, meniny má
28. februára 2023

Testy v autoškolách, aké sme poznali dlhé roky, o mesiac končia. Papierové nahradia nové elektronické

Testy v autoškolách, aké sme poznali dlhé roky, o mesiac končia. Papierové nahradia nové elektronické
Zdroje: autoskoly.sk/autoskolaam.eu
reklama

Klasické papierové testovanie žiakov autoškôl sa blíži ku svojmu koncu. Celá teoretická časť, nevyhnutná na získanie vodičáku, prejde výraznými zmenami.

Vykonávanie testov sa presunie z autoškoly za prítomnosti príslušníka polície priamo na dopravné inšpektoráty. Vďaka novým elektronickým testom bude okrem iného možné preskúšať aj vyšší počet záujemcov o vodičské preukazy.

Ako budú vyzerať nové testy?

Už o mesiac, presne od 1. apríla 2023, prejdú testy potrebné na získanie vodičského oprávnenia na novú formu. Po novom bude testovanie adeptov na získanie vodičáku prebiehať na okresných dopravných inšpektorátoch. Staré známe papierové testy nahradia nové – elektronické.

Aj tieto skúšobné testy však vychádzajú z učebných osnov vodičských kurzov v autoškolách. V databáze sa nachádza 1 400 otázok, ktoré sú rozdelené do 10 okruhov. Každý test bude jedinečný, keďže ho náhodne vygeneruje počítačový systém.

reklama

Test bude pozostávať zo 40 otázok, na zodpovedanie ktorých budeme mať 30 minút. Podľa zložitosti sa bude dať za jednotlivé správne odpovede získať od jedného po štyri body. Pre úspešné absolvovanie je potrebné získať minimálne 90 bodov z maximálneho počtu 100.

testy

Źdroj: minv.sk

Elektronický systém okrem rýchleho vyhodnotenia testu zabezpečí aj možnosť preskúšať väčší počet uchádzačov o vodičské preukazy. Podľa Ministerstva vnútra SR by sa novým systémom skúšania teoretických znalostí mala zvýšiť pripravenosť žiadateľov o vodičské oprávnenie, a tak aj bezpečnosť na cestách.

Chceli by ste si vyskúšať nové elektronické testy? Kliknite na tento odkaz.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj, minv.sk, tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku