20.06.2024, meniny má
27. októbra 2018

Tieto fotky domácich miláčikov vás dostanú. Budete sa čudovať, čo všetko doma chovajú Seredčania

reklama

Máte doma zvieracieho maznáčika? Presne tak znela otázka k obrázku, ktorý sme pred dvomi dňami pridali na našu Facebookovú stránku. Vaša okamžitá reakcia nás veľmi milo prekvapila a poslali ste nám naozaj krásne fotky vašich zvieratiek.

Niektoré z nich boli naozaj nezvyčajné. Rozkošný ježko, morské prasiatko, zajačikovia, jaštery alebo zaujímavá Strašilka. Trošku nás prekvapil had a pavúk, ale aj oni môžu byť plnohodnotným domácim maznáčikom. Poslali ste nám viac ako 150 fotiek, za čo vám ďakujeme.

Článok ale nie je všetko

Z vašich fotiek sme pripravili článok, v ktorom si môžete pozrieť výber fotiek našej redakcie. Fotky ste nám poslali naozaj krásne, no vybrať sme mohli len niektorých z vás. Samotný článok ale nie je všetko. V prvom rade by sme chceli pomôcť. Pomôcť zvieratkám, ktoré nemali štastie na tak úžasných majiteľov, akými ste vy.

reklama

 

Blíži sa zima a útulky sú preplnené nechcenými a vyhodenými zvieratami, ktoré skončili na ulici alebo pred bránami útulku v škatuli. Svoje o tom vie aj útulok z nášho mesta OZ Tulák Sereď, ktorému patrí náš obdiv.

Opustených psov a mačiek je tak veľa, že každú zimu ich trápi jeden veľký problém, ktorým je nedostatok. Nedostatok všetkého, čo si starostlivosť o tieto milujúce stvorenia vyžaduje.

Asi najviac chýbajú konzervy pre psíkov a mačky, granule a pamlsky, ktoré zvieratá nevideli veľmi dlhú dobu. Počas upršaného a chladného počasia sú nesmierne potrebné deky do kotercov alebo hračky, s ktorými si aspoň trochu spríjemnia čakanie na nového majiteľa. Potrebné sú ale aj čistiacie prostriedky a kuchynské útierky.

Pomôcť dokážete pomocou pár kliknutí. Navšítívite stránku www.preutulky.sk, vyberiete produkt, v zozname útulkov na 13. mieste nájdete OZ Tulák Sereď a potvrdíte objednávku. To je všetko.

Chápeme, že nie každý si môže dovoliť takýmto spôsobom pomôcť. Existuje však aj možnosť, že venujete staré deky, utierky alebo veci na vystlanie kotercov. Ak vás bude v komentoch a správach dosť, zorganizujeme spoločnú zbierku a vo vopred stanovený dátum a čas veci spoločne alebo prostredníctvom nás zaniesieme dobrým ľudom v OZ Tulák.

Pomoc zvieratám Sereď

Pozrime sa ale už na samotný výber rozkošných zvieratiek. Dúfame, že jednotlivé fotky vám vyčaria úsmev na tvári a spríjemnia deň. Myslite na to, že aj malá pomoc v podobe lajku, zdieľania alebo komentovania tohto článku, dokáže nájsť ďalších ľudí, ktorí možno pomôžu. Každý zvierací tulák si to zaslúži. Ďakujeme 🙂

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku