31.05.2020, meniny má
5. decembra 2019

Toto sú najobľúbenejšie detské mená na Slovensku v roku 2019. Máme víťazov aj v Seredi?

reklama

Niektorí rodičia majú meno pre svoje dieťa vybraté už dávno pred jeho narodením, iní sa s touto úlohou trápia až vtedy, keď je to aktuálne. Každopádne je to pre nastávajúcich rodičov náročná úloha a je veľmi ťažké vybrať si z takého množstva mien to správne. Čo myslíte, aké dievčenské alebo chlapčenské mená sa tento rok dávali deťom na Slovensku najviac? To sa dočítate už o pár riadkov nižšie. Zaujímavosťou je, že svoje prvenstvo si v oboch kategóriách udržali mená z minulého roku, o čom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Pred pár rokmi boli obrovským trendom zahraničné mená ako Zara, Zoe, Mia, Lucas alebo Leo. Mnohé z nich sa už dostali aj do nášho kalendára a môžeme ich považovať za bežné. Posledné dva roky však jasne dokazujú, že v móde je návrat k tradíciám, a teda ku klasickým menám, ktoré opäť nabrali na popularite. Za tento rebríček ďakujeme portálu najmama.sk.

Najpoužívanejšie dievčenské mená

Prvenstvo z minulého roka si v rebríčku dievčenských mien udržala Sofia. V roku 2018 toto meno dostalo 762 dievčat. Keď ho porovnáme s minulým rokom, kedy bolo použité pre 772 dievčat, nastal zanedbatelný pokles, ktorý neovplyvnil jeho prvú priečku.

Na druhom mieste skončilo meno Nina s počtom 738 dievčat. Pomyselnú bronzovú medailu získalo meno Ema (690). Za nimi nasledujú mená Viktória (631) a Natália (589).

Najpoužívanejšie chlapčenské mená

Aj pri chlapčenských menách vyhral minuloročný víťaz Jakub. Tento rok sa ním môže teda pýšiť 1229 chlapcov. Na druhom mieste skončilo meno Adam s 999 nositeľmi a trojicu najpoužívanejších chlapčenských mien uzatrvára Michal s počtom mien 873. Na peknom štvrtom a piatom mieste sa umiestnili mená Samuel (842) a Tomáš (819).

zdroj: pexels.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: najmama.sk, MVSR
Zdieľať na Facebooku