08.12.2023, meniny má
15. decembra 2018

Toto sú najobľúbenejšie detské mená v roku 2018. Máme ich aj v Seredi?

reklama

Niektorí rodičia majú meno pre svoje dieťa vybraté už dávno pred jeho narodením, iní sa s touto úlohou trápia až vtedy, keď je to aktuálne. Každopádne je to pre nastávajúcich rodičov náročná úloha a je veľmi ťažké vybrať si z takého množstva mien to správne. Čo myslíte, aké dievčenské alebo chlapčenské mená sa tento rok dávali deťom na Slovensku najviac? To sa dočítate už o pár riadkov nižšie. Zaujímavosťou je, že svoje prvenstvo si v oboch kategóriách udržali mená z minulého roku.

Pred pár rokmi boli obrovským trendom zahraničné mená ako Zara, Zoe, Mia, Lucas alebo Leo. Mnohé z nich sa už dostali aj do nášho kalendára a môžeme ich považovať za bežné. Posledné dva roky však jasne dokazujú, že v móde je návrat k tradíciám, a teda ku klasickým menám, ktoré opäť nabrali na popularite. Za tento rebríček ďakujeme portálu najmama.sk.

Najpoužívanejšie dievčenské mená

Prvenstvo z minulého roka si v rebríčku dievčenských mien udržala Sofia. V roku 2018 toto meno dostalo 772 dievčat. Keď ho porovnáme s minulým rokom, kedy bolo použité pre 1027 dievčat, nastal výrazný pokles, čo však neovplyvnilo jeho prvú priečku.

Na druhom mieste skončilo meno Ema s počtom 706 dievčat. Bronzovú medailu získalo meno Nina, ktoré oproti minulému roku zaznamenalo mierny pokles. Pred rokom dostalo toto meno 773 dievčat a skončilo na druhom mieste v rebríčku. Tento rok sa tak volá 671 dievčat a meno Nina skončilo na treťom mieste. Viktórie si svoju štvrtú pozíciu postrážili.

reklama

Najpoužívanejšie chlapčenské mená

Aj pri chlapčenských menách vyhral minuloročný víťaz Jakub. Zo štatistík môžeme vidieť, že meno Jakub zostalo obľúbeným aj tento rok a oproti minulému roku je malých Jakubkov len o dvoch viac. Tento rok sa ním môže teda pýšiť 1266 chlapcov.

Adam obhájil svoje druhé miesto s počtom 975 chlapcov, čo je oproti minulému roku o niečo nižší výsledok. Na peknom treťom mieste je meno Michal, ktoré dostalo na Slovensku 934 chlapcov.

Anketa

V ankete nám dajte vedieť, či ste aj vy dali svojmu dieťaťu meno, ktoré sa umiestnilo v rebríčku top 10 najobľúbenejších detských mien za rok 2018 na Slovensku. V prípade, že sa vaša ratolesť volá inak, budeme radi, ak nám do ankety napíšete, aké je jeho/jej meno. Sami sme veľmi zvedaví, ako táto anketa dopadne. Okrem odpovedí áno/nie, môžete totiž napísať priamo meno, čím nám pomôžete získať oveľa presnejšie výsledky a možno tak zistíme aj najobľúbenejšie meno v Seredi. 🙂

[socialpoll id=”2531046″]

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku