21.10.2021, meniny má
31. augusta 2021

Tradičný Michalský jarmok v Hlohovci ani tento rok nebude. Nahradia ho Michalské dni so zaujímavým programom

Tradičný Michalský jarmok v Hlohovci ani tento rok nebude. Nahradia ho Michalské dni so zaujímavým programom
Zdroj: Hlohovec.dnes24.sk/FB Mesto Hlohovec/S. Jendek
reklama

Tradičný Michalský jarmok v Hlohovci sa ani tento rok neuskutoční. Mesto Hlohovec prerušilo všetky prípravy na 27. ročník jedného z najväčších podujatí, ktoré sa koná vždy v septembri. Dôvodom je stále nepriaznivý vývoj epidemickej situácie na Slovensku a predpokladané obmedzenia počtu účastníkov v prípade hromadných podujatí na tisíc ľudí. Trhy a stánky s občerstvením v uliciach síce nebudú, no hudbu a kolotoče si Hlohovčania a návštevníci mesta budú môcť vychutnať.

Prvoradá je bezpečnosť a ochrana zdravia Hlohovčanov aj návštevníkov mesta. Všetky podujatia sa budú konať v režime platných protiepidemických opatrení aktuálnych v danom období.

Na čo všetko sa môže návštevníci Michalských dní tešiť?

Ako náhrada sa v dňoch 24. – 26. septembra 2021 uskutočnia Michalské dni. Počas troch dní sa v amfiteátri v Zámockej záhrade vystriedajú známe kapely a interpreti – Polemic (piatok), Lukáš Adamec, Peter Bič projekt (sobota), Dano Heriban a Folklórna skupina Šulekovo z Hlohovca (nedeľa). Hudobnú produkciu zabezpečuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec. V priestore amfiteátra bude počet návštevníkov regulovaný.

Sprievodnými podujatiami, ktoré budú môcť návštevníci počas víkendu vidieť, budú dve tematické výstavy fotografií na pešej zóne M. R. Štefánika a v Zámockej záhrade a tiež stále prebiehajúce výstavy na Hlohovskom zámku. Okrem toho nebudú chýbať kolotoče a artistický cirkus v okolí športovej haly na Zábraní, kde bude počet ľudí tiež limitovaný.

Zdroj: Mesto Hlohovec

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: hlohovec.sk, FB Mesto Hlohovec
Zdieľať na Facebooku