19.02.2020, meniny má
6. septembra 2019

Tradičný trnavský jarmok sa koná už tento víkend. Nenechajte si ujsť tradičné remeslá, Stredovek pod hradbami a Rozlúčku s letom

Tradičný trnavský jarmok sa koná už tento víkend. Nenechajte si ujsť tradičné remeslá, Stredovek pod hradbami a Rozlúčku s letom
Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov, trnava.sk
reklama

Včerajším dňom sa začal Tradičný trnavský jarmok, ktorý veľa Seredčanov nielen dobre pozná, ale aj rado navštevuje. Jarmok má v Trnave veľmi dlhú a bohatú tradíciu, no aj napriek tomu má stále čo ponúknuť. Ako každý rok aj teraz trvá jarmok od štvrtka do nedele, t. j. od 5. do 8. septembra 2019. Tento rok sa môžete tešiť na rôznych remeselníkov, tradičné stánky, kolotoče, trdelník a sprievodný program na viacerých miestach Trnavy. Celý program a všetky dôležité informácie nájdete na facebookovej stránke Trnavského jarmoku na tomto odkaze.

Tradičné remeslá

Samotný jarmok so všetkými stánkami a remeslami sa rozprestiera od Trojičného námestia cez celú pešiu zónu a niekoľko priľahlých ulíc. Nájdete tu veľa dobrého jedla, ako napríklad stánky s cigánskou, trdelníkom, burčiakom, lokšami a podobne. Na trnavský jarmok však už tradične prichádzajú desiatky šikovných slovenských remeselníkov, z ktorých niektorí vytvárajú svoje produkty priamo pred vašimi očami. Pozrieť si môžete napríklad prácu kováčov, drotárov, rezbárov, hrnčiarov, či zdobenie medovníkov a kraslíc, ako aj tradičné krajčírstvo a šperkárstvo.

Zdroj: mytrnava.sme.sk

Zdroj: mytrnava.sme.sk

Zdroj: mytrnava.sme.sk

Zdroj: trnava-live.sk

Iné Kafe aj Miro Jaroš

Sprievodný program sa aj tento rok bude niesť v znamení hudby a tanca. Na pódiu na Trojičnom námestí vás najskôr roztancujú vystúpenia tanečných skupín a potom vaše obľúbené kapely. V piatok večer budú zlatým klincom programu Iné Kafe a Heľenine Oči, v sobotu sa môžete tešiť napríklad na King Shaolin alebo Kristínu. V nedeľu uzavrú hudobný program kapely Pánko a Ľubo Virág.

V Mestskom amfiteátri vás v sobotu čaká Rozlúčka s letom 2019. O 17:00 hod. sa s letom rozlúčia najskôr vaše ratolesti v spoločnosti obľúbeného Mira Jaroša a o 20:30 hod. sa môžete prísť zabaviť s kapelami S hudbou vesmírnou a Bystrík Banda.

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Stredovek pod hradbami

Bez Stredoveku pod hradbami by to snáď ani nebol Tradičný trnavský jarmok. Tento rok nás čaká jubilejný X. ročníkagentúra Hector si pre vás opäť pripravila bohatý program plný šermu, dobového tanca, šermiarskych a lukostreleckých vystúpení. Nebudú chýbať ani Landsknechti Ferdinada Habsburgského, či akrobatická a ohňová šou. Pripravený je aj program pre deti v podobe bábkového divadla, akrobatky Vierky a tanečného worshopu. Celú atmosféru dotvorí tradičná Stredoveká dedinka plná dobového jedla a iných výrobkov.

Určite si nenechajte ujsť ani Dobový sprievod, ktorý je súčasťou slávnostného otvorenia jarmoku a bude sa konať v piatok (6. 9. 2019) o 14:30 hod. Celý program Stredoveku pod hradbami nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Zdroj: FB Trnavský kraj zážitkov

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Trnavský kraj zážitkov, agenturahector.sk, mytrnava.sme.sk, trnava-live.sk
Zdieľať na Facebooku