28.03.2020, meniny má
14. novembra 2018

Trendový workshop o živote bez smetí. Príďte sa inšpirovať do MAMA klubu

Trendový workshop o živote bez smetí. Príďte sa inšpirovať do MAMA klubu
ZDROJ: ZEROWASTESLOVAKIA.SK
reklama

Rodinné centrum MAMA klub organizuje spolu s iniciatívou Zero-Waste Slovakia prednášku a workshop v jednom. Petra Slezáková, najznámejšia slovenská propagátorka Zero Waste myšlienky vám priblíži, v čom spočíva tento ekologický prístup a prezradí tipy ako radikálne znížiť množstvo odpadu vo vašej domácnosti.

Priemerný Slovák vyprodukuje vyše 1 kg odpadu za deň. Zdroj: pexels.com

Ľudia si ničia vlastnú planétu a správajú sa k nej ľahostajne. Každý vie, že svoje životné prostredie si musíme chrániť, ale často sa správame nezodpovedne. Napríklad, priemerný Slovák vyprodukuje 348 kilogramov odpadu za rok, čo je skoro kilogram na deň a z toho sa zrecykluje iba necelá štvrtina. Dá sa to však robiť inak? Petra Slezáková je dôkazom, že áno.

,,Nebola som vždy taký environmentálny nadšenec. Bola som priemerná žena, ktorá sa síce snažila zdravo žiť, ale mojím jediným merítkom bolo zdravie mojej rodiny. Zdravím mojej planéty som sa nijak špeciálne nezaoberala. Áno, recyklovala som papier, plasty a sklo. A myslela som si, že to stačí. ” Petra Slezáková z Zero Waste Slovakia

Petra Slezáková zo Zero Waste Slovakia. Autor: Martina Juríčková (heroes.sk)

Workshop sa koná 15. novembra o 16:30 v rodinnom centre Mama Klub. Určite sa tu dozviete kopu praktických informácií ako minimalizovať odpad v domácnosti, ako efektívne nakupovať bezobalové potraviny alebo čo robiť, keď chcete prejsť na čapovanú drogériu. Zistíte tiež informácie o bioodpade a dôležitosti kompostovania, pretože až 40 % domáceho odpadu tvorí samotný biologicky rozložiteľný odpad.

Mimochodom, zisťovali sme 3 základné kroky vie spraviť každý z nás.

  1. Nekupovať plastové tašky a využívať na nákupy vlastné látkové
  2. Vymeniť sprchové gély a tekuté mydlá za tuhé prírodne mydlo bez obalu
  3. Zistiť o možnostiach bezobalového nakupovania vo svojom okolí, rozhliadnuť sa po obchode s čapovanou drogériou

Pri pohľade do nášho smetného koša sa to všetko možno zdá náročné, ale začať treba krok za krokom. Workshop vám dodá správne argumenty a motiváciu urobiť niečo skvelé pre seba a životné prostredie.

Prvým krokom je zabudnúť na plastové tašky a vymeniť ich za látkové. Zdroj: pexels.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku