28.03.2020, meniny má
16. novembra 2019

Tri víťazstvá za jeden víkend. Basketbalovému klubu Lokomotíva Sereď sa opäť darilo

Tri víťazstvá za jeden víkend. Basketbalovému klubu Lokomotíva Sereď sa opäť darilo
BK Lokomotíva Sereď
reklama

Minulý víkend (9. – 10. 11. 2019) sa náš basketbalový klub Lokomotíva Sereď opäť popasoval aj so silnejšími súpermi. Na svoje konto si pripísal tri víťazstvá z celkového počtu 5 zápasov.

Starší žiaci U15

BK Lokomotíva Sereď – TJ Družba Piešťany „MS“ 66:38 (16:7, 37:23, 56:32)
Tréner: Patrik Sarna

V sobotu sme sa stretli na domácej palubovke s TJ Družba Piešťany. Aj bez našej základnej rotácie na súpiske sme chceli podať stopercentný výkon. To sa nám v určitých momentoch predovšetkým na začiatku zápasu nedarilo. Bolo náročné chlapcov nastaviť tak, že aj keď Piešťany sú mimo súťaž, treba k tomu zápasu pristupovať ako ku každému inému. V druhom polčase sme svoju hru zlepšili a súpera už nepustili takmer k ničomu. Okrem samotného víťazstva je dôležité aj to, že si zahrali všetci a herné skúsenosti naberajú aj mladší hráči alebo tí, ktorí v kľúčových zápasoch nedostanú až toľko príležitostí.

1 liga Kadetky – skupina Západ

BK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 51:47(8:18, 22:30, 38:37)
Tréner: Martin Bosý

V druhom sobotňajšom zápase sme sa predstavili proti Slávii Trnava. Do zápasu sme vstúpili dobre, pracovali sme kolektívne v obrane, hrali sme rýchlo a aktívne, vychádzali nám aj kombinácie na útočnej polovici. V druhej štvrtine sme poľavili a súper sa vrátil do hry. V druhom dejstve sa začala naša strelecká nemohúcnosť, ktorá pokračovala až do samotného záveru. V zápase, ktorý sa hral vo vysokom tempe a obe družstvá sa trápili so streleckou úspešnosťou, sme hrali veľmi aktívne, agresívne a s naším výkonom môžeme byť spokojní, aj keď sme prehrali. Dievčatá treba pochváliť za bojovnosť a nasadenie, no musíme sa do budúcna vyvarovať zbytočných chýb, ktoré by sa už v tejto vekovej kategórii nemali vyskytovať.

Mladší žiaci U13

MBK Karlovka Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 41:73 (28:49)
MBK Karlovka Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 39:64 (16:44)
Tréner: Jozef Ištok a Miloš Procházka

Naši mladí zverenci si aj v posledných sobotňajších zápasoch poradili s technicky dobre pripraveným súperom. Hrali pekne, kombinačne a priebeh obidvoch zápasov mali pevne v rukách. Pochváliť treba celé družstvo za snahu a chytré riešenia v hernej kombinácii „hoď a bež“, a tiež  za kolektívny výkon. Najbližšie sa naši chlapci predstavia 23. novembra 2019 v ŠH Sokolovňa s aktuálnym majstrom Slovenska družstvom Inter Bratislava.

1 liga Kadetky – skupina Západ

MBK Stará Turá – BK Lokomotíva Sereď 72:61 (16:22, 40:34, 58:47)
Tréner: Martin Bosý

V nedeľu sme cestovali na zápas k jednému z najskúsenejších družstiev v súťaži do Starej Turej. Zápas sme začali naozaj úspešne, vychádzala nám obrana, protiútok a premenili sme aj zopár ťažších striel. V druhej časti prvého polčasu sa hra začala vyrovnávať, ťažké strely začal premieňať aj súper, ktorý pridal aktivitu na doskoku, a razom sme do polčasovej prestávky išli so 6-bodovým mankom. Ani vstup do druhého polčasu nám nevyšiel podľa predstáv. Do samotného záveru stretnutia sme striedali výborné chvíľky s tými horšími, čo znamenalo, že striedavým tímovým výkonom sme už s výsledkom zápasu nevedeli urobiť nič. Na družstve je vidieť, ako postupne začína naberať sebavedomie v riešeniach kombinácií a že keď chcú, tak vedia ukázať aj toho bojovného ducha.

Každému z našich tímov ďakujeme za krásnu reprezentáciu a tešíme sa na ich ďalšie výkony.

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď
Zdieľať na Facebooku