19.04.2024, meniny má
12. júla 2021

Triatlonisti z ŠK Cyklo-Tour Sereď získali prvé miesto na Majstrovstvách Slovenska v strednom triatlone

Zdroj: FB ŠK Cyklo-Tour Sereď

Šport má v našom meste obrovské zastúpenie v podobe rôznych športových klubov a všetkých ich členov. Potvrdili to aj triatlonisti na Majstrovstvách Slovenska v strednom triatlone, ktoré sa konali 10. júla 2021 v obci Bátovce neďaleko Levíc. Svoje zastúpenie mal na nich aj klub ŠK Cyklo-Tour Sereď.

Išlo už o 13. ročník triatlonu Vialleman a boli to prvé triatlonové Majstrovstvá SR pre tento rok. Triatlonisti dosiahli skvelý výsledok a priniesli domov medailu.

Víťazstvo

Klub ŠK Cyklo-Tour Sereď reprezentovali triatlonisti Norbi Adamča, Valerián Vančo a Peter Valentovič. Súťažili v kategórii Štafety JA-TY-ON proti ďalším dvom tímom. Naši triatlonisti vyhrali túto kategóriu s časom 4:43:33 aj so slušným predstihom. Tím Gajdošovci z Levíc sa umiestnil na druhom mieste s celkovým časom 5:19:49 a tím Bruchá skončil na treťom mieste s celkovým časom 5:28:22.

Zdroj: sportsofttiming.sk

Úspechy ŠK Cyklo-Tour Sereď

Seredský cyklistický klub je veľmi úspešný, čo dokazujú aj príspevky na ich Facebooku. V júni sa im podarilo z 12 štartov odniesť päť medailí, 5-krát umiestnenie v Top 10 aj ďalšie krásne umiestnenia.

Začiatkom júla sa zúčastnili na ďalších dvoch závodoch. Na pretekoch MRC – Turčianske okruhy v Hornom Kalníku (3. – 5. 7) získala Tatiana Jaseková celkové 2. miesto a Ondrej Mačaj celkové 3. miesto. V časovke do vrchu Kaktusbike Svätojurský Blesk (5. 7.) sa Erik Štefanek umiestnil na 36. mieste.

7. júla 2021 sa zástupcovia klubu zúčastnili pretekov TCL – časovka do vrchu v Modre na Zochovej chate, kde získali 1. miesto, 2. miesto, 4-krát umiestnenie v Top 10 a 3-krát umiestnenie v Top 20.

Po úspešnom víkendovom triatlone Vialleman v Bátovciach sa Norbi Adamča presunul dnes 12. júla do Brna, kde sa zúčastní cestných pretekov Velká cena KOLA SVORADA Hansgrohe.

Naši triatlonisti poňali účasť na majstrovstvách Slovenska aj ako ďalší tréning pred blížiacimi sa cestnými pretekmi DHL Sereďmaratón, ktorý odštartuje už za necelý mesiac 8. augusta 2021 o 10.10 hod. na Námestí slobody v Seredi. Pôjde o 15. ročník. Tešíme sa na ďalšie skvelé výsledky našich športovcov a zároveň im držíme palce.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB ŠK Cyklo-Tour Sereď, Lukáš Ríha