21.10.2021, meniny má
7. júna 2021

Tribúny Majstrovstiev Európy vo futbale možno rozospieva aj hudobná skupina Čibuk z Paty. Rozhodne o tom hlasovanie v súťaži Rádia Expres

Tribúny Majstrovstiev Európy vo futbale možno rozospieva aj hudobná skupina Čibuk z Paty. Rozhodne o tom hlasovanie v súťaži Rádia Expres
Zdroj: FB Miro Čibuk Tomančík/futbaltour.sk
reklama

Už o pár dní ovládne fanúšikov a nadšencov športu futbalová nálada pre blížiace sa Majstrovstvá Európy. Rádio Expres preto spustilo súťaž, ktorej cieľom je nájsť povzbudzujúcu pesničku pre slovenskú futbalovú reprezentáciu. Do výzvy sa zapojila aj legendárna skupina Čibuk z Paty s piesňou Slovenské srdce, za ktorú môžete zahlasovať už teraz.

Majstrovstvá Európy vo futbale odštartujú 11. júna 2021 a potrvajú do 11. júla 2021. Zápasy budú prebiehať v dvanástich krajinách, z ktorých budú Slováci hrať v Petrohrade proti Poľku a Švédsku. Následne ich bude čakať stretnutie so Španielskom v Seville. „Už sa v mužstve žije EURO-m. Musíme sa dobre skoncentrovať a dobre sa pripraviť. Kemp sa skončil, už sa všetci tešíme na turnaj,“ povedal pre aktuality.sk stredopoliar Ondrej Duda.

Ovládne legenda z Paty tribúny?

Divákov rozospieva jedna z deviatich finálových pesničiek, medzi ktorými nájdete aj skladbu Slovenské srdce od známej art-rockovej skupiny. Jej frontman Miro Tomančík pochádza z blízkej obce Pata. Ich hudba roztancovala publiká na rôznych podujatiach po celom širokom okolí. Čibuk sa stal populárny najmä koncom 90. rokov, kedy ovládol hitparády hitmi ako Mrzáčik, Slzy lásky či Tichý plač. Slzy lásky sa umiestnili vo Fun Rádiu najvyššie na 4. priečke.

Porota Rádia Expres nemala ľahkú úlohu, keďže sa šance chopilo mnoho poslucháčov a nakoniec im prišlo až 130 pesničiek. Výherca získa rozprávkovú výhru vo výške 10 000 eur. Naprázdno neodídu ani piati vyžrebovaní hlasujúci, ktorí môžu vyhrať balíček od Slovenského futbalového zväzu a Rádia Expres.

Hlasujte a vyhrajte zaujímavé ceny

Svoj hlas môžete odovzdať vášmu favoritovi na tomto odkaze do 11. júna do 15.00 hod. Nájdete tu všetky finálne piesne, ktoré si môžete vypočuť v playliste. Názov víťaznej pesničky sa dozviete 14. júna, v deň prvého zápasu proti Poľsku v Petrohrade v rannej show Hemendex. Legendárnej skupine a všetkým hlasujúcim držíme palce rovnako ako našim sokolom.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: expres.sk, sport.aktuality.sk, euroekonom.sk
Zdieľať na Facebooku