19.05.2024, meniny má
2. marca 2020

Trieda s bilingválnym programom v Seredi? Na tejto škole sa stane čoskoro realitou

Trieda s bilingválnym programom v Seredi? Na tejto škole sa stane čoskoro realitou
Zdroj: pexels.com/FB CZŠ sv. Cyrila a Metoda Sereď
reklama

Ovládanie cudzích jazykov je dnes veľmi veľkou výhodou. Svoje o tom vedia aj školy v našom meste, ktoré sa rozhodli spojiť a naučiť deti ovládanie anglického jazyka komunikatívnou formou prostredníctvom výučby. Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi v spolupráci s jazykovou školou Wings  tak otvára v školskom roku 2020/2021 triedu s bilingválnym programom pre žiakov 1. ročníka.

Čo je bilingválny program?

Trieda s bilingválnym programom predstavuje vyučovanie anglického jazyka komunikatívnou formou prostredníctvom metódy CLIL. Jej  podstatou je učenie sa anglického jazyka prostredníctvom iných  predmetov. Vďaka nej sa cudzí jazyk stáva neoddeliteľnou súčasťou procesu učenia. Žiaci sa nesústreďujú na jazyk samotný, ale na obsah, o ktorom chcú komunikovať a nepoužívajú jazyk v umelo navodených situáciách.

Bilingválny program tak ponúka kontinuálne učenie anglického jazyka cez iné predmety počas 4 rokov na 1. stupni základnej školy. K dispozícii je aj možnosť pokračovať v programe na 2. stupni. Je zastrešený kvalitnou, modernou a bezpečnou vzdelávacou inštitúciou a jednotlivé vyučovacie hodiny budú odučené kvalifikovanými lektormi jazykovej školy WINGS.

Ďalšie dôležité informácie

  • bilingválny program nezasahuje do štátneho vzdelávacieho programu,
  • deti sa stretnú so zážitkovým učením a projektovou prácou,
  • dôraz sa kladie na individuálny prístup k žiakom prostredníctvom skupín s malým počtom žiakov,
  • pri zápise a nástupe do 1. ročníka dieťa nemusí vedieť po anglicky,
  • škola tiež umožňuje na základe žiadosti rodiča, resp. zákonného zástupcu prestúpiť do triedy 1. ročníka s doterajším školským vzdelávacím programom
  • program je spoplatnený sumou 34 eur mesačne; učebnice a pracovné zošity si bude žiak uhrádzať na aktuálny školský rok.

Škola organizuje ukážkové hodiny, na ktorých vám rada zodpovie vaše ďalšie otázky. Tie sa budú konať v priestoroch školy v stredy, a to 25. 3., 1. 4., 8. 4. a 15. 4. 2020. Ďalšie potrebné informácie a prihlášku nájdete na webe školy.

reklama

ZDROJ: CZSSERED.EDUPAGE.ORG

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: czssered.edupage.org
Zdieľať na Facebooku