19.04.2024, meniny má
2. júna 2021

Trnava organizuje burzu kníh v rámci národného týždňa charity. Akciu príde podporiť aj Lukáš Latinák a Vrbovskí víťazi

Trnava organizuje burzu kníh v rámci národného týždňa charity. Akciu príde podporiť aj Lukáš Latinák a Vrbovskí víťazi
Zdroj: pixabay.com/sk.wikipedia.org/vrbovskivitazi.sk
reklama

Národný týždeň charity organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s desiatimi diecéznymi a arcidiecéznymi charitami, ktoré prevádzkujú spolu približne až 300 zariadení a služieb po celom Slovensku.

Bazár kníh z verejnej zbierky, ako jedno z podujatí Národného týždňa charity, organizuje v stredu 2. júna 2021 v komunitnej kaviarni Špitálik Trnavská arcidiecézna charita. Počas akcie budú po celý deň prebiehať diskusie na dôležité spoločenské témy. Túto krásnu akciu prídu podporiť aj známe osobnosti, ako je herec Lukáš Latinák a hudobná skupina Vrbovskí víťazi.

Podpora pre sociálne odkázaných a ľudí v núdzi

Národný týždeň charity prebieha na celom Slovensku od 29. mája do 5. júna. Cieľom podujatia je upriamiť pozornosť na sociálne odkázaných ľudí a ľudí v núdzi, ako aj na dôležitosť služieb, ktoré charita poskytuje. Ide o pomoc hendikepovaným, chorým, deťom, ženám zažívajúcim násilie, ale aj bývalým väzňom, ľuďom zo závislosťami alebo ľuďom bez domova. V Piešťanoch bude zasa pokračovať putovná zbierka potravín a drogérie s názvom Malý nákup – veľká pomoc, po stredoškolákoch budú veci pre ľudí v núdzi zbierať deti zo základnej školy.

Bazár kníh obsahuje tisíce kníh od ľudí, ktorí chcú pomáhať. Často podľa PR manažérky Trnavskej arcidiecéznej charity Dariny Kukuľovej Kvetanovej nosili úplne nové knihy, ale nájdu sa aj knihy s historickou hodnotou.

reklama

Zdroj: trnavskyhlas.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnavskyhlas.sk
Zdieľať na Facebooku