29.06.2022, meniny má
12. mája 2021

Trnavský kraj sa bude pýšiť novou atrakciou neďaleko nášho mesta. V Kamennom mlyne v Trnave vyrastie vyhliadková veža

Trnavský kraj sa bude pýšiť novou atrakciou neďaleko nášho mesta. V Kamennom mlyne v Trnave vyrastie vyhliadková veža
Zroj: FB Peter Bročka
reklama
Obľúbeným miestom Trnavčanov i „cezpoľných“ je jednoznačne Kamenáč. Môžete sa sem vybrať autom alebo aj pešo priamo z Trnavy a dostanete sa sem bez problémov aj s malými deťmi a kočíkom. Kamenný mlyn však bude čoskoro obohatený o novú krásnu atrakciu.

Vyhliadková veža

O zámere postaviť v Kamenáči vyhliadkovú vežu informoval trnavský primátor Peter Bročka na svojom facebookovom profile. Rozhľadňa by sa mala týčiť na pomedzí lužného lesíka a rybníka v Kamenáči za kúpaliskom. „Rozhľadňa v Kamennom mlyne získa svoju budúcu podobu počas letných mesiacov vo forme realizačnej projektovej dokumentácie. Tú v súťaži získalo architektonické štúdio 2021,“ uviedol Bročka dodávajúc, že práve toto štúdio stojí aj za projektom rozhľadne Alexandra Filípka na Veľkej Homoli.

„Zámerom je zabezpečiť na pomedzí lužného lesíka a rybníka vyhliadkovú vežu na pozorovanie vtákov a miestnych biotopov, sledovanie vtáčieho územia a prírodného zázemia Chráneného areálu Trnavských rybníkov v rámci náučných a relaxačných aktivít,“ ozrejmil význam vyhliadky primátor.

Veža by mala byť vysoká 25 až 30 metrov tak, aby siahala až ponad koruny dospelých stromov a zaručila výhľad na široké okolie. Základným konštrukčným materiálom by mali byť kov a drevo. Nachádzať sa bude neďaleko areálu prírodného kúpaliska v blízkosti vodnej šachty. Prístupná by mala byť z lesnej cestičky vedúcej od kúpaliska k neďalekému vodnému toku – Parná. Počas príjemnej prechádzky sa tak Trnavčania budú môcť pokochať pohľadom na okolie z úplne nového uhla pohľadu.

reklama

Nielen ako vyhliadka

Vyhliadková veža v  Kamenáči pokračuje v procese získavania povolení a finalizácie projektovej dokumentácie. Po úprave trasy dovozu stavebných častí sa podarilo minimalizovať výruby a zásahy do okolitého prostredia, čo je dobrá správa. Pri tomto projekte treba zvýrazniť aj edukatívny rozmer atrakcie, preto „cesta hore“ bude zároveň možnosťou dozvedieť sa niečo nové o zvieratách.

Zdroj: FB Peter Bročka

Zdroj: FB Peter Bročka

Zdroj: FB Peter Bročka

FB Peter Bročka

Zdroj: trnava.dnes24.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Bročka, trnava.dnes24.sk, trnava-live.sk
Zdieľať na Facebooku