25.01.2020, meniny má
9. mája 2019

Týchto 10 darčekov vyčarí úsmev každej mame v Seredi. Ich výroba zaberie len pár minút a výsledok je úžasný

reklama

Každoročne patrí druhá májová nedeľa našim najcennejším bytostiam – mamám. Lásku by sme im mali prejavovať po celý rok, avšak tento deň – Deň matiek je pre ne naozaj výnimočný. Tradične sa oslavuje po celom svete a deti obdarúvajú svoje mamy úprimnými darčekmi. Úprimnými preto, lebo sú vyrobené z čistej detskej lásky. Každý z nás si pamätá nejaké to vystúpenie zo školy či škôlky, na ktoré sme hodiny nacvičovali tančeky a básničky a dohnali tým naše maminy k slzám. Pokúšali sme sa vyrábať rôzne výtvory, s ktorými nám pomáhali naše učiteľky. Mali síce svoje nedostatky, ale naše mamy si ich s hrdosťou vystavili na chladničku a niektoré ich majú možno aj dodnes odložené.

Dnes máme pocit, že sme na to už trochu pristarí a svoje mamy obdarúvame kvetmi či sladkým potešením. Samozrejme, na tom nie je nič zlé. My sme si však pre vás pripravili zaujímavé inšpirácie na darčeky, ktoré môžete zhotoviť sami a dokonca nie sú záťažou ani pre vašu peňaženku.

String art obrázok

Na tento darček budete potrebovať pevný podklad (napr. drevenú dosku), klince a bavlnu. Klince natlčiete do podkladu do požadovaného tvaru a omotáte bavlnou v rôznych smeroch. Prelínaním bavlny sa vytvoria zaujímavé tvary. Na záver si ich môžete ľubovoľne ozdobiť, ako napríklad v tomto prípade fotografiami. Fantázii sa medze nekladú. Presný návod nájdete tu.

Zdroj: lilyardor.com

Kvety z košíkov na mafiny

Jednoduché a krásne. Potrebovať budete iba farebné papiere, košíčky na mafiny, paličky a nejaké gombíky. Do šálky stačí už len pripojiť milý odkaz a originálny darček je na svete! Ak by vás naša inšpirácia oslovila, tu je presný návod.

Zdroj: thebestideasforkids.com

Zdroj: thebestideasforkids.com

Sladké prekvapenie v krabičke

Ak viete, že vašu maminu potešia sladké maškrty, vyskúšajte ich zabaliť týmto originálnym spôsobom a darovanie „bonboniéry“ naberie hneď iný rozmer.

Zdroj: eighteen25.com

Jedinečné hrnčeky s odkazom

Pár pekných slov môžete svojej mamine venovať aj prostredníctvom hrnčeka. Treba však dávať pozor, aby ste použili fixky určené na keramiku, ktoré po prvom použití neodplávajú s vodou. Ako na to? To sa dozviete sa v tomto článku.

Zdroj: princesspinkygirl.com

Unikátna podložka pod hrniec

Môžete vyskúšať vyrobiť aj niečo praktické. Veríme, že ani jedna mamička nepohrdne takýmto pomocníkom v kuchyni. Ak do toho ešte vložíte aj kus svojej práce a srdiečka, mamina ich bude určite rada používať. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: abeautifulmess.com

Nezvyčajné čajové vrecúška

Zaberie to pár minút, no výsledok je geniálny. Vďaka týmto čajovým vrecúškam naberie príprava čaju iný rozmer.

Zdroj: thekipiblog.com

Fotografia detí v originálnom prevedení

Čo poteší mamu viac ako fotografia jej detí v originálnom rámčeku, ktorý si môže vystaviť? Použiť môžete napríklad aj staršie fotografie z albumu. Presný postup nájdete tu.

Zdroj: inspirationmadesimple.com

Úprimné želanie

Vráťte sa do čias, kedy neexistovali sociálne siete. Kedy ste naposledy napísali pohľadnicu či list? Dnes je to už akási rarita. Vlastnoručne napísané želanie však zahreje pri srdci a má väčšiu hodnotu ako hocijaký drahý dar. Stačí len pár pekných úprimných slov. A čo k tomu budete potrebovať? Iba papier a pero.

Zdroj: love-the-day.com

Kuchynská chňapka

Kto by povedal, čo vznikne spojením múky a kuchynskej chňapky? Na škodu to určite nie je. Ak k tomu pripojíte vyznanie, hotový skvost je na svete.

Zdroj: theidearoom.net

Šumivá bomba do kúpeľa

Pre tých tvorivejších máme inšpiráciu, ako svojej mame dopriať relax v podobe kúpeľa. Vyrobte jej voňavú šumivú bombu! Jej výroba je jednoduchá a vystačíte si so surovinami, ktoré máte bežne doma. Jej základ tvorí sóda bikarbóna, kyselina citrónová a esenciálne oleje. Postupov je mnoho, stačí si len vybrať.

Zdroj: eighteen25.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku

Pridaj komentár