13.07.2020, meniny má
13. januára 2020

Týchto šesť Seredčanov zabojuje v najbližších parlamentných voľbách o miesto poslanca NRSR

reklama

Parlamentné voľby sa nezadržateľne blížia a s nimi aj zvolenie (staro)nových politických strán do parlamentu Slovenskej republiky. Voľby sa budú konať 29. februára 2020 a na výber budete mať z 24 politických subjektov. Nájdeme medzi nimi strany s dlhoročnými skúsenosti, ale aj nových hráčov, ktorí sa budú uchádzať o vašu dôveru.

Z pohľadu volebnej účasti boli voľby v roku 2016 predposledné, pričom k urnám prišlo len 59,8 % oprávnených voličov. Slabšia účasť bola len v roku 2006, kedy volilo slabých 54,7 % Slovákov. Domnievame sa, že po posledných udalostiach, ktoré pohli Slovenskom, bude volebná účasť vyššia a Slováci budú chcieť zmenu, ktorú naša krajina potrebuje. Výsledok sa dozvieme na konci februára.

Zdroj: volby.aktuality.sk

Seredčania, ktorí sa uchádzajú o vašu dôveru

Vedeli ste však, že vo voľbách v roku 2020 kandidujú aj Seredčania? My sme si ich všimli vďaka vynikajúcej interaktívnej volebnej mape, ktorú priniesol Denník N a môžete si na nej pozrieť akékoľvek mesto či obec a konkrétnych ľudí, ktorí budú kandidovať do volieb. Napríklad z neďalekej Galanty bude kandidovať 13 ľudí. Mapu nájdete na tomto odkaze a určite vám odporúčame si ju pozrieť. O úspechu Seredčanov teda rozhodnú voľby a my sme veľmi zvedaví, čo prinesú samotné výsledky.

Len pre zaujímavosť, v novodobej histórii Slovenska Sereď ešte nemala svojho zástupcu na pôde parlamentu. Myslíte, že tieto voľby zmenia históriu nášho mesta?

Pod jednotlivými guličkami na mape sa vám odokryjú mená a strany, za ktoré jednotlivci kandidujú. Sú nimi:

Ján Bihári za stranu Sme Rodina. Kandiduje z 93. miesta.

Slávka Kramárová za Slovenskú národnú stranu. Kandiduje z 42. miesta.

Ľudmila Miklovičová za Demokratickú stranu. Kandiduje zo 105. miesta.

Miroslava Cisárová za stranu Vlasť. Kandiduje z 21. miesta.

Roman Vančo za stranu ĽSNS. Kandiduje zo 79. miesta.

Monika Sláviková za stranu Socialisti. Kandiduje zo 105. miesta.

Zdroj: Denník N

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku