02.10.2023, meniny má
9. januára 2019

Týraný Arnold potrebuje láskavú rodinu. Hľadajú sa skúsení majitelia, ktorí mu vrátia dôveru k ľudom

reklama

Arnold je týraný psík, ktorý si za svoj život prešiel naozaj hroznými vecami. Jedného dňa, ešte počas júla minulého roka, dostali v OZ Tulák hlásenie o psíkovi v osade, ktorý má vrastenú reťaz do krku. Bol zrejme uviazaný ešte od šteniatka na oceľovom lanku. Za pomoci Mestskej polície sa psíka podarilo odobrať. Na mieste sa dobrovoľníkom z Tuláka naskytol pohľad na bojazlivého psíka, uviazaného na špagáte s obrovskou ranou na krku plnou hnisu, ktorá sa ťahala okolo celého krku.

Koľko si tento psík musel vytrpieť, si nevieme ani predstaviť. Na tele má niekoľko malých aj veľkých jaziev. To, čo za celý svoj život poznal, bola reťaz, špagát a bitky. Arnold musel absolvovať operáciu, po ktorej sa mu krk už pekne zahojil. Naďalej je však zatvorený v odchytovom koterci. Arnyho už nič nebolí a postupne pochopil, že ruky slúžia aj na pohladenie, nielen na bitku a stal sa z neho veľký mojkáč.

Koho hľadáme pre Arnyho?

Na nových ľudí si musí zvykať pomaly, má z nich ešte strach. Akonáhle si však získate jeho dôveru, stane sa z neho skvelý oddaný psík. K malým deťom ho však odborníci z OZ Tulák veľmi neodporúčajú kvôli tomu, že bol týraný a prudkých pohybov sa ešte bojí. Chce to len čas.

Arnymu by veľmi pomohlo domáce prostredie. Treba mu však ranu denne natierať masťou a striekať hojivým sprejom. Vzhľadom na to, že Arnold zle reaguje na dotyky okolo krku, je to náročnejšie. Hladáme skúseného dočaskára, ktorý by toto všetko zvládol, prípadne niekoho, kto s ním môže chodiť na kliniku na preväzy a ošetrenie. Pomohlo by, keby sa našiel niekto aspoň dovtedy, kým sa mu krk ako tak zahojí, aby nemusel byť s touto ranou v koterci.

reklama

Arnold je psík, ktorý si zalúži ľudskú lásku. Psíkovia ako on ju dokážu svojmu novému majiteľovi tisícnásobne vrátiť a môže byť z neho člen rodiny, ktorého budete jednoducho milovať.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku